Haber Detayı
05 Ekim 2015 - Pazartesi 13:30 Bu haber 915 kez okundu
 
Aydın'da kaçak avcılara ceza yağdı
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 4. Bölge’deki sorumluluk alanı Muğla, İzmir, Aydın ve Manisa illerinde kaçak avcılara idari ve tazminat olmak üzere 401 bin 457 TL ceza kesildi
YAŞAM Haberi
Aydın'da kaçak avcılara ceza yağdı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü’nün sorumluluk alanında yer alan Muğla, Aydın, İzmir ve Manisa İllerinde 2015 yılında yapılan denetimlerde 2 bin 972 adet avcı denetlendi. 

Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, denetimlerde ayrıca, kaçak ve usulsüz avlanmada kullanılan 3 adet ses sistemi, 2 adet akü, 2 adet el projektörü, 18 adet kafes, 3 adet kuş yakalama ağı ve 72 adet av tüfeği olmak üzere toplam 100 adet eşyaya el konuldu. Ayrıca yapılan denetimlerde yasalara aykırı şekilde avlanmış 36 türden 444 hayvana el konulduğu açıklandı.

Bilinçli avcılık ve yaban hayatı hakkında Bölge Müdürlüğünde görevli konu uzmanlarınca başta öğrenciler olmak üzere avcılar, yaban hayatı konusunda çalışan STK temsilcileri ve üyeleri, kolluk kuvvetleri ile halkın tüm kesimlerinin bilgilendirilmesi amacıyla yapılan toplantıların yanında yıl içinde yapılan 39 avcı eğitiminde bin 45 kişiye avcılık eğitim sertifikası verildi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, tazminat
Yorumlar
Haber Yazılımı