Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 14:08 Bu haber 1000 kez okundu
 
Aydın Büyükşehir'den ‘Anadolu'dan El Sanatı Resim Sergisi’
Sanatçı Gözde Erkan'ın "Anadolu'dan El Sanatı Resim Sergisi" Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde açıldı. Sergide deri malzemelerin kullanıldığı onlarca resim öne çıkıyor.
SANAT Haberi
Aydın Büyükşehir'den ‘Anadolu'dan El Sanatı Resim Sergisi’

AYDIN- 6 Mart'a kadar açık kalacak serginin açılışı Adnan Menderes Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Gözde Erkan'ın meslektaşları, öğrencileri ve Aydınlılar tarafından yapıldı. Resim meraklıları tarafından büyük bir beğeni kazanan sergi yoğun bir ilgi gördü.

Aydın'da üçüncü sergisini açan sanatçı, serginin son iki yılda yaptığı eserlerden oluştuğunu belirtti. Tuval üzerine el sanatları sergisinde kilim, halı gibi tekniklerin yanı sıra kök boya, deri ve bitkisel ürünler kullandığını belirten Erkan, serginin bu sebeple tamamıyla Anadolu'yu anlattığını ifade etti. "Aydın halkı umarım sergimi ve eserlerimi beğenir. İlk önce Aydın'a katkı vermek istiyoruz, çünkü ekmek yediğimiz yer burası" diye konuşan Erkan, eserlerinde ön plana çıkan deri için de "27 yıldır el sanatıyla uğraşıyorum ve deriyi çok seviyorum. Derinin yaratıcılığa çok elverişli bir malzeme olduğunu düşünüyorum" dedi.

Açılışta bir konuşma yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Tahir Olçum, "Bu sergiyi gerçekleştirmekten büyük mutluluk yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız. Sanatçımıza bu sergiyi Aydın'a kazandırdığı için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Açılışta sergiyi gezen yüzlerce sanatsever sanatçıyı yalnız bırakmazken, kendilerini birbirinden güzel eserlerle buluşturan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na teşekkür etti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Gözde Erkan, Tahir Olçum, El Sanatı Resim Sergisi
Yorumlar
Haber Yazılımı