Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 18:34 Bu haber 1835 kez okundu
 
Aydın Büyükşehir Belediyesi Atatürk'ü anacak
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81. yıldönümü için bir haftaya yayılan bir etkinlikler dizisi gerçekleştireceği bildirildi.
GÜNCEL Haberi
Aydın Büyükşehir Belediyesi Atatürk'ü anacak

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, Ata'ya saygı duruşu niteliğinde düzenlenecek etkinliklerde onun sevdiği şarkılar, türküler seslendirilecek; çocuklar onu anlatacak.

Atatürk'ün hasretle hatırlanacağı etkinliklerin ilki 7 Kasım Perşembe akşamı saat 20.00'da gerçekleştirilecek. Aydın Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezleri'nin düzenleyeceği etkinlikte, kültür merkezlerindeki kurslara katılan çocuklar Atatürk'ü anlatacak, onun hatırasına sahip çıkacak. 10 Kasım Pazar günü saat 20.00’da ise Gazi'nin sevdiği eserlerin de seslendirileceği Türk Sanat Müziği konseri düzenlenecek. Konserde, şef Murat Akyüzlü yönetimindeki Aydın Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu sahneye çıkacak.

13 Kasım Çarşamba akşamı saat 20.00'da ise Şef Özcan Yılmaz yönetimdeki Aydın Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu'nun düzenleyeceği konserde, Ata'nın en sevdiği türküler seslendirilecek. Tüm Aydınlılara açık olan etkinlikler Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Tüm Aydınlıları Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak ve onun eserlerine sahip çıkmak için etkinliklere davet eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Atamızı hasretle ve minnet anıyor, onun aziz hatırasına sahip çıkıyoruz" dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Mustafa Kemal Atatürk, Özlem Çerçioğlu
JESDER
Yorumlar
Haber Yazılımı