Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 14:05 Bu haber 1412 kez okundu
 
Aydın Barosu, Başkan Atay’ı kınadı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama törenlerinde protokol kurallarına uymadığı belirtilen Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay’ın tutumu Aydın Barosu’nca kınandı.
GENEL Haberi
Aydın Barosu, Başkan Atay’ı kınadı

AYDIN- Aydın Barosu Yönetim Kurulu’nun yaptığı yazılı açıklamada, bugün, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerine katılmak üzere, Valilik önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koyulduktan sonra stadyuma geçen Baro Başkanı Av. Gökhan Bozkurt’un, protokol gereği Baro Başkanlığı’na ayrılmış bulunan ve üzerinde Baro Başkanı’na ayrıldığı da yazılı olan koltuğa oturması gerekirken, Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay tarafından eşinin oturtulması nedeniyle önce bir süre beklediği, ancak. Valilik protokol görevlileri tarafından önceden de uyarıldığı ve koltuğun protokol gereğince Aydın Barosu Başkanı’na ayrıldığı tekrar hatırlatıldığı halde, eşini kendisine ayrılan yere gönderip koltuğu boşaltmak yerine, saygısız bir tutum takınarak uyarıları reddetmesi üzerine bu kez görevlilerin Vali'ye bilgi verdiği belirtildi.

Aydın Barosu Yönetimi’nin açıklamasında şöyle denildi:

“Hala aynı tutumu sürdürmesi ve koltuğun Belediye Başkanı tarafından boşaltılmaması nedeniyle, Baro Başkanımız, Baromuzun saygınlığını göz önünde bulundurarak ve Milli Bayramımıza gölge düşürecek herhangi bir olaya mahal vermemek adına o anda Stadyumu terk etmiştir. Kendisi de Baromuza kayıtlı bir avukat olmasına rağmen, ne insani ne de devlet insanı nezaketine ve kurallarına uymayan, Atamız tarafından Cumhuriyetin emanet edildiği gençlerimize de son derece kötü bir örnek olan bu saygısız tutumu nedeniyle Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ı kınıyor, 23 Nisan törenlerinde de aynı tavrı gösterdiği öğrenilen bu kişinin devam ettiği anlaşılan tutumuna karşılık Aydın Valiliği'ni gerekli protokol tedbirlerini almaya davet ediyoruz. Meslektaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyururuz. “

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Aydın Barosu, Gökhan Bozkurt, M. Fatih Atay
Yorumlar
Haber Yazılımı