Haber Detayı
27 Temmuz 2017 - Perşembe 10:03 Bu haber 453 kez okundu
 
Aydın AR-GE’den büyük başarı
Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından hazırlanan 9 Teknik Destek projesi bu kapsamda kabul edilerek sözleşme imzalamaya davet edildi.
EĞİTİM Haberi
Aydın AR-GE’den büyük başarı

AYDIN- Güney Ege Bölge Planı vizyonu çerçevesinde, TR32 (Aydın – Muğla – Denizli) bölgesindeki kurumsal ve yerel kapasiteyi geliştirme odaklı faaliyetlere destek sağlamak amacıyla başlatılan 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Mayıs-Haziran döneminde yapılan başvuruların sonuçları açıklandı.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından hazırlanan 9 Teknik Destek projesi bu kapsamda kabul edilerek sözleşme imzalamaya davet edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eğitimde kalite ve başarıyı artırmak için 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı hazırlıkları doğrultusunda Eylül Ayı seminer döneminde uygulanacak olan projeler; Aydın Merkez ile Kuşadası, Germencik, Didim, Efeler, Nazilli, Kuyucak, Köşk ve Çine İlçelerimizdeki eğitimcilerin “STEM Eğitimleri”, Proje Döngüsü”, “Robotik Kodlama ve Eğitimi”, “Dezavantajlı Grupların Sosyal Hayata Kazandırılması” konularında yapılacak.

GEKA’nın 2017 yılı Teknik Destek Programı Mayıs-Haziran Dönemi hibe çağrısında; TR32 Bölgesi’ndeki Aydın – Muğla – Denizli illerinden 28 başvuru yapılmış, kabul edilen toplam 18 proje içerisinden 9 projenin Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait olması, Müdürlüğün yeni eğitim-öğretim yılına başarı için kararlı adımlarla ilerlemesinin ilk işaretleri olarak yorumlanıyor.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, GEKA, Aydın AR-GE, Milli Eğitim Müdürlüğü, Projeler
Yorumlar
Haber Yazılımı