Haber Detayı
05 Haziran 2015 - Cuma 11:42 Bu haber 877 kez okundu
 
Aydın 7 Haziran demokrasi şölenine hazır
Aydın’da 7 Haziran demokrasi şölenine sayılı saatler kala seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren partiler kalan saatleri en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyor.
MAGAZİN Haberi
Aydın 7 Haziran demokrasi şölenine hazır

Aydın’da 7 Haziran demokrasi şölenine sayılı saatler kala seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren partiler kalan saatleri en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyor.

Aydın, 7 Haziran milletvekili seçimleri için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. AK Parti, CHP ve MHP İl başkanları seçimin demokrasi şöleni içinde geçmesi temennisinde bulunurken Aydınlı vatandaşlar Pazar günü hür ve özgür iradesini kullanarak seçimini yapacak. Seçime sayılı saatler kala şimdiden Aydın’da hangi partinin birinci ve en fazla oy alacağı merak konusu olduğu gibi seçim kulislerinde de vatandaşlar tarafından aday ve parti değerlendirmeleri son hızıyla devam ediyor. Meraklı bekleyiş içinde olan Aydınlı vatandaşlara sevindirici haberler de partilerin il başkanlarından geldi. Seçim ile ilgili olarak birtakım değerlendirmelerde bulunan partilerin il başkanları iddialı konuşarak Aydın'da partilerinin en iyi sonucu alacağı iddia etti.

“YERELDE İKTİDAR OLDUĞUMUZ GİBİ GENELDE DE İKTİDAR OLACAĞIZ”

Son yerel seçimlerde aldıkları oyu geçerek yüzde 50 bandında oy almayı hedeflediklerini kaydeden CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı, “Ön seçimden itibaren aday olan ve listeye giremeyen arkadaşlarımız ile yoğun bir seçim çalışması yaptık. Son bir haftada seçim çalışma stilimiz değiştirerek merkezlerde miting yaparak gerçekleştirdik ve daha değişik bir program uyguladık. Seçim çalışmaları kapsamında Aydın’ın yüzde 90’ına ulaştık. Adaylarımız ve bütün parti örgütlerimiz çok iyi çalıştı. Bunu da CHP’nin vatandaşımız tarafından ilgi odağı olduğu yönündeki gözlemlerimizden anlıyoruz. 2014 yerel seçimlerinde CHP’nin ilçe belediyelerdeki oy potansiyeli yüzde 38, büyükşehirde ise yüzde 44 bandındaydı. Bu seçimlerde ise büyükşehir belediyesinin aldığı oyu geçerek yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Bunu da Pazar günü başaracağımıza inanıyorum. Bu noktada vatandaşımız hangi partide olursa olsun vatandaşlık görevini yerine getirerek sandığa gitsin. Sandığa giden vatandaşımızın da CHP’yi tercih etmesini gönülden istiyoruz. Aydın demokrasiyi yaşayan bir şehirdir. Bu güne kadar yaptığımız çalışmalarda hiçbir partiyle bir husumetimiz olmadı ve bu güzel ortam pazartesiye kadar devam eder.  Diğer partilerden bu anlamda memnunuz ve sonuç itibariyle bu bir demokratik yarıştır. Biz sahada halkımızdan gördüğümüz yakın ilgiye dayanarak yerelde iktidar olduğumuz gibi genelde de öndeyiz ve iktidar olacağımıza inanıyoruz. Aydın’da en yüksek sayı neyse onu da CHP alacaktır” ifadelerini kullandı.

“VERDİĞİMİZ EMEKLERİN KARŞILIĞINI ALACAĞIZ”

Sağlıklı ve olumlu bir seçim çalışması geçirdiklerini ifade eden MHP Aydın İl Başkanı Cem Akbudak, “1. sıradaki adayımız nasıl çalıştıysa 7. sıradaki adayımız da aynı şekilde çalıştı. Verdiğimiz emeklerin karşılığını alacağımızı düşünüyoruz. Partimizin her kademesinde görev yapan arkadaşlarımız gecelerini gündüzlerini kattılar ve biraz yorulduk fakat bunun semeresini 7 Haziran günü güzel bir sonuçla alacağız. Seçim çalışmaları kapsamında bizi ağırlayan bütün hemşerilerimize de teşekkür ediyoruz. Adaylarımızın hepsinin Aydınlı olmasından dolayı Aydın’ın dört bir yanında olumlu karşılandık ve kabul gördük. Aydınlı olan 7 adayımız ülkücü ahlak ve şuurla bizi temsil ettiler ve bu da sandığa olumlu bir şekilde yansıyacak. Zaten Aydın’da başından beri birinci parti olmak için mücadele verdik. Bu anlamda vatandaşımızdan sandığa gitmesini istiyoruz ve oyunu bütün olumsuzluklara son verecek olan MHP’ye vermesini istiyoruz. Ayrıca seçimin Aydın’da saygılı ve şölen havası için geçmesini temenni ediyoruz” dedi.

“AYDIN’DA AK PARTİ SANDIKTAN BİRİNCİ OLARAK ÇIKACAK”

AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen ise, şunları söyledi: "Seçim çalışması kapsamında 7 adayımız ile birlikte çok iyi çalıştık. AK Parti İl Başkanlığı olarak hem aday bazlı hem de il başkanlığı olarak farklı bir seçim kampanyası uyguladık. Gitmediğimiz ilçe, köy kalmadı. Arazide herhangi bir olumsuz bir durumla karşılaşmadık ve insanlarımızın teveccühü ile karşılaştık. 7 Haziran akşamı neticenin AK Parti açısından iyi olacağına inanıyoruz. 7 Haziran günü Aydın’da AK Parti sandıktan birinci olarak çıkacak. Bu seçimler demokrasi şöleni içinde geçmesini diliyor ve her vatandaşımızın oyunu kullanmasını istiyoruz. İnsanların sandık başlarında sandık güvenliğini sağlama konusunda bizlere destek olmasını istiyoruz ve hep beraber sandıklara sahip çıkalım"

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: AK Parti, CHP, MHP
Yorumlar
Haber Yazılımı