Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 10:32 Bu haber 537 kez okundu
 
Avrupa Sosyal ve Beşeri Bilimler Konferansı düzenlendi
Davutlar MYO’da 'Avrupa Sosyal ve Beşeri Bilimler' konferansı düzenlendi.
GENEL Haberi
Avrupa Sosyal ve Beşeri Bilimler Konferansı düzenlendi

AYDIN - Adnan Menderes Üniversitesi ile Uluslararası Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği (IASSR) tarafından düzenlenen 15. Avrupa Sosyal ve Beşeri Bilimler Konferansı Davutlar Meslek Yüksekokulunda (MYO) gerçekleşti.

Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Uluslararası Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hasan Arslan, Dublin City Üniversitesinden Prof. Dr. Maria Slowey, Hitit Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Vahdet Özkoçak,  akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan ve Uluslararası Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hasan Arslan’ın açılış konuşmaları ile başlayan etkinlik Dublin City Üniversitesinden Prof. Dr. Maria Slowey’in “Universities and social engagement: new visions for the third mission” ve Hitit Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Vahdet Özkoçak’ın, “Türkiye'de Yükseköğretimin Sorunları ve Multidisipliner Çalışmada Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlıklı konuşmaları ile devam etti.

Akademisyen, araştırmacı ve lisansüstü öğrencilerini bir araya getiren konferansta 58 oturumda 300 sunum yapıldı. Sunumların ana temasını eğitim oluştururken işletme, ekonomi, arkeoloji, hukuk, edebiyat, felsefe, tarih ve uluslararası ilişkiler gibi sosyal bilimlerin çeşitli disiplinlerinde de bildiriler sunuldu. Konferans, Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi ve Şirince Köyü turları ile sona erdi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Davutlar MYO, Konferans, Yücel Acer
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Avrupa Sosyal ve Beşeri Bilimler Konferansı düzenlendi
Avrupa Sosyal ve Beşeri Bilimler Konferansı düzenlendi
Yorumlar
Haber Yazılımı