Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 12:02 Bu haber 1512 kez okundu
 
Av uğruna arabalarından oldular
Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde yasak olduğu halde projektör ile gece avı yapan iki kişiye idari para cezası uygulanırken, kullandıkları otomobile de el konularak kamuya geçirildi.
ASAYİŞ Haberi
Av uğruna arabalarından oldular

AYDIN- Aydın Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu ve 2019-2020 Merkez Av Komisyonu Kararları Avlanma Zamanını, ‘Gün doğumundan bir saat öncesi ile gün batımından bir saat sonrası arasında kalan zaman’ olarak tanımlamış ve Gece Avı-Far Avı yasaklanmıştır.

Motor, traktör, pikap, cip, otomobil vb. araçların bizatihi kendilerinden ya da ışıklarından yararlanılarak avda kullanılması halinde, bu araçlara ilgili kanun ve yönetmelikler kapsamında el konulacaktır.

Nazilli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğimiz Av Koruma Kontrol ekiplerince yasa dışı avcılığı önlemek amacıyla gece devriyesi durmadan devam etmektedir. Şefliğimiz av koruma kontrol sırasında, şefliğimiz sorumluluk sahasında yapılan av koruma denetiminde, otomobilin aküsüne uzun kablo ile bağlanmış projektör ile far avı yapan 2 kişi hakkında av kabahat tutanağı düzenlenmiştir.

Bu kişilere idari para cezaları uygulanmıştır. Ayrıca aküsüne kablo ile projektör bağlı otomobil muhafaza altına alınarak mülkiyeti kamuya geçirilmiştir. Nazilli DKMP Şefliği, av koruma kontrol çalışmalarına hızla devam etmektedir.”

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Kaçak av, Av yasağı, Gece avı
Yorumlar
Haber Yazılımı