Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 14:34 Bu haber 1207 kez okundu
 
ATB, festivalde zeytinyağı tadımını anlattı
Kuşadası Belediyesi tarafından “Bolluğa, Sağlığa, Barışa” temasıyla gerçekleştirilen Kuşadası Zeytin Festivali’ne katılan ziyaretçilere, Aydın Ticaret Borsası tarafından zeytinyağı tadımı yaptırıldığı bildirildi.
EKONOMİ Haberi
ATB, festivalde zeytinyağı tadımını anlattı

Bilgi Koleji

AYDIN - Yapılan açıklamaya göre, Aydın Ticaret Borsası standını ziyaret edenlere Uluslararası Zeytin Konseyi’nden (International Olive Council / IOC ) akredite olan, Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Başkan Yardımcısı Gülsün Bulut tarafından, zeytinyağı tadımı yaptırarak, kaliteli ve kalitesiz zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verildi.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, “Zeytin ve zeytinyağı ile ilgili her platformda yer alarak, tadım uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen zeytinyağı tadımı ile amacımız kişi başına düşen zeytinyağı tüketiminin arttırılması ve doğru zeytinyağının tüketici ile karşı karşıya getirilmesidir. Tadım ile sağlıklı ve bilinçli tüketicilerin artmasına bir nebze fayda sağlanmaktır” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Aydın Borsası, Fevzi Çondur, Zeytin Festivali, Tadım
Yorumlar
Haber Yazılımı