Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 16:29 Bu haber 560 kez okundu
 
Atabay'dan Büyükşehir'e teşekkür
Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Akbük Mahallesi'nin kanalizasyon ihalesini alan firmaya yer teslimi yapıldı.
GÜNCEL Haberi
Atabay'dan Büyükşehir'e teşekkür

AYDIN- Başkan Atabay'dan Aydın Büyükşehire teşekkür. Didim Akbük Mahallesinde kanalizasyon için yer teslimi yapıldı

Akbük’te, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk’ün de katıldığı bir toplantıda yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. İlk etapta 18 kilometrelik kanalizasyonu yapılan Akbük’te 82 kilometre kanalizasyon çalışması gerçekleştirilecek. 23 milyon TL’ye mal olacak olan kanalizasyon çalışması için değerlendirme yapan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, “Yıllardır süren bu sorunun çözümü için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun iradesi ve takibi, sorunun çözümüne katkı sunmuştur. Bu süreçte artık Akbük’ün kanalizasyon sorunu kalmayacak. Çalışmalar kısa sürede başlayacak. Bu konuda atılan adımlardan dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu teşekkür ediyorum” dedi.

Kanalizasyon projesinin ikinci etabı, 82 kilometrelik kanalizasyon hattı ile terfi merkezi yapımını içerirken, hat Didim Atıksu Arıtma Tesisi'ne bağlanacak. Kanalizasyon çalışması kapsamında Fevzi Paşa Mahallesi'nde de kanalizasyon çalışması da yapılacak.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Deniz Atabay, ASKİ, Erdoğan Öztürk
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Atabay'dan Büyükşehir'e teşekkür
Yorumlar
Haber Yazılımı