Haber Detayı
03 Nisan 2017 - Pazartesi 12:46 Bu haber 415 kez okundu
 
At arabacılar dert taşıyor
5 yıl öncesi fiyatlarla taşıma yapan atçılar işsizlikten dert yandı
GÜNCEL Haberi
At arabacılar dert taşıyor

AYDIN- Aydın'ın İncirliova ilçesinde geçimini at arabaları ile taşımacılık yaparak kazanan vatandaşlar işsizlikten dert yandı. Bir zamanlar İncirliova Adliye önündeki geniş alanda durakları bulunan şimdi ise sadece tabelası kalan İncirliova Hali önüne mesken tutan at arabacıları siftahsız günler geçirdiklerini söylediler.

Her gün iş çıkar ümidiyle atına arabaya koşup sanayiye geldiğini belirten Ferdi Alak, “Önce motorlu araçlar yaygınlaştı bizim işler azaldı. Ardından da hal işleri bitince bizim de işimiz bitti. Baba mesleği at arabacılığından başka yapacak işimiz de yok. İş bulabilmek için fiyatları neredeyse 5 yıl öncesinin fiyatlarına düşürdük. Tek derdimiz karnımızı doyurmak, para kazanmak değil. Ancak yine de siftah yapamadığımız günler oluyor” dedi.

Yaklaşık 15 yıldır at arabacılığı yaparak geçimini kazandığını 10-15 yıl öncesine kadar 50 civarındaki at arabacı sayısının bugün 4-5 tane kaldığını belirten Ferdi Alak, “Eskiden gün boyu çalışılırdı. Durakta 30-40 tane at arabası olmasına rağmen zaman zaman işler yetişmezdi. Şimdi iş yok. Çok zor durumdayız” diyerek yetkililerden yardım istedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, İncirliova, At arabacılar, Ferdi Alak
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
At arabacılar dert taşıyor
At arabacılar dert taşıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı