Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 18:34 Bu haber 1108 kez okundu
 
Arapapıştı Kanyonu’na ziyaretçi akını
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun 'Dünyanın 8. harikası' diyerek hizmete açtığı Bozdoğan’ın Kemer Barajı’ndaki Arapapıştı Kanyonu’nun, ziyaretçi akınına uğradığı bildirildi.
TURİZM Haberi
Arapapıştı Kanyonu’na ziyaretçi akını

AYDIN- Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden edinilen bilgiye göre, Efeler ve çevre ilçelerin yanı sıra komşu illerden de gelen yüzlerce vatandaş doğa harikasıyla buluyor. Arapapıştı Kanyonu, doğal oluşumunun yanı sıra antik dönemden kalma şehir kalıntıları ile tarih ve doğanın birleştiği cennetten bir köşe.

'Dünyanın 8. harikası' diyerek bizzat Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından hizmete açılan Bozdoğan’ın Kemer Barajı’ndaki Arapapıştı Kanyonu, doğal oluşumunun yanı sıra antik dönemden kalma şehir kalıntıları ile tarih ve doğanın birleştiği muhteşem bir yer. Efeler ve çevre ilçelerin yanı sıra komşu illerden de gelen yüzlerce vatandaş 'Dünyanın 8. Harikası'nı ziyaret ediyor.

380 metre yüksekliğinde, 6 kilometre uzunluğu ile benzersiz bir doğa harikası olan Arapapıştı Kanyonu’nda kaya mezarları, harika bir doğal güzellik, birçok bitki örtüsü ve bir çoğu kitaplarda gördüğümüz hayvanlar bulunuyor. Bozdoğan’ın Kemer Barajı’ndaki Arapapıştı Kanyonu, eşsiz güzelliği ile ziyaretçilerini misafir etmeye devam ediyor.

Arapapıştı Kanyonu’nu ziyaret edenler arasında Söke Zirve Dağcılık Kulübü de var. Kulüp üyeleri, düzenlenen organizasyonla kanyonun eşsiz manzarasının tadını çıkardı. Bizzat Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından temin edilen araçla Söke’den Bozdoğan’a gelen Zirve Dağcılık Kulübü üyeleri, desteklerinden dolayı Başkan Çerçioğlu’na teşekkür ettiler.

DÜNYANIN 8. HARİKASI ARAPAPIŞTI KANYONU

Cennetten bir köşeyi Aydınlılara armağan eden Başkan Özlem Çerçioğlu’na teşekkürlerini ileten Söke Zirve Dağcılık Kulübü Şube Başkanı Faysal Yeşilyağcı, “Zirve Dağcılık olarak sezon kapanışını üyelerimiz ile birlikte Dünyanın 8. Harikası olan Arapapıştı Kanyonu’nda yapmak istiyorduk. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’ndan araç talebimiz oldu. Sayın Başkanımız Özlem Çerçioğlu bizleri kırmadı. Böylesine güzel bir doğa harikasını Aydın’a kazandırdığı için sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

DOĞASEVERLERİN ÖZLEMİ

Tekneyle iki saate yakın doğa ile iç içe olan Söke Zirve Dağcılık Kulübü üyeleri ,“Tekneyle iki saate yakın bitmesini istemediğimiz harika bir yolculuk yaptık. Burası gerçekten bir doğa harikası adeta bir cennet. Zirve Dağcılık ekibi olarak buraya gelmekten çok mutluyuz. Türkiye coğrafyasında böyle bir doğa harikasını bulmak çok zor. Kayaların arasında çok temiz bir su üzerinde bulunmak bizim için tarif edilemez bir mutluluk. Özlem Başkanımızın çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Kendisinin bir doğasever olduğunu Arapapıştı Kanyonu’nu keşfederek bizlerle buluşturduğu için bir kez daha şahit olduk. Çevreye, hayata, dünyaya bir kadın gözüyle bakmanın ne demek olduğunu biz Aydın’da anladık. Biz doğaseverleri de böylesine güzel bir doğa ve hizmetle buluşturduğu için çok mutluyuz, çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Bozdoğan, Arapapıştı Kanyonu, Özlem Çerçioğlu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Arapapıştı Kanyonu’na ziyaretçi akını
Arapapıştı Kanyonu’na ziyaretçi akını
Yorumlar
Haber Yazılımı