301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Temmuz 2018 - Cuma 16:53 Bu haber 1982 kez okundu
 
Aphrodisias sınırları aştı
Aydın Valiliği ile Adnan Menderes Üniversitesi’nin birlikte yürütmekte olduğu proje kapsamında çekilen fotoğraflar, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Abşeron Sanat Galerisi’nde sergilendi.
KÜLTÜR Haberi
Aphrodisias sınırları aştı

AYDIN - Polonya’nın Krakow şehrinde Temmuz 2017’ de gerçekleştirilen UNESCO 41. Dünya Miras Komitesi Toplantısı’nda, Aphrodisias Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Miras Listesi’ne kaydedilmesine karar verilmişti.

Vali Yavuz Selim Köşker başkanlığında 4 Ocak 2018 tarihinde Kuşadası'nda gerçekleştirilen turizm sektör toplantısında, Aydın’ın turizm sorunları konuşulurken, 2017 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Aphrodisias ön plana çıkarılarak, 2018'in Aydın’da Aphrodisias Yılı olmasına karar verildi. Bu kararın ardından çalışmalarını sürdüren Aydın Valiliği ve Adnan Menderes Üniversitesi birçok çalışma yaptı.

Bu çalışmalardan biri de İletişim Fakültesi Öğr. Gör. Dr. Onur Tatar tarafından Aphrodisias’ın farklı tekniklerle çekilen fotoğraflarının yurt dışında sergilenmesiydi. Işıkla boyama tekniği gibi birçok özel teknikle çekilen ve 15 fotoğraftan oluşan çalışmalar, Bakü'nün en eski yerleşkesi İçerişehir'de bulunan Abşeron Sanat Galerisi’nde sergilendi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Aphrodisias, Bakü'de sergi, ADÜ, Onur Tatar
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Aphrodisias sınırları aştı
Aphrodisias sınırları aştı
Yorumlar
Haber Yazılımı