Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 14:10 Bu haber 1114 kez okundu
 
Antibiyotikte değil, sağlığınızda ısrarcı olun
Aydın’da antibiyotik kullanıma karşı vatandaşlar bilgilendiriliyor
SAĞLIK Haberi
Antibiyotikte değil, sağlığınızda ısrarcı olun

AYDIN- Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından şehir merkezinde yer alan billboardlara antibiyotik kullanımı ile ilgili afişler asılarak vatandaşlar bu konuda bilgilendirildi.

Akılcı ilaç ve antibiyotik kullanımı hakkında farkındalık yaratmak amacı ile eğitimler ve bilgilendirmeler gerçekleştiren Aydın İl Sağlık Müdürlüğü şehir merkezinde ve ilçelerde antibiyotik kullanımı ile ilgili afişleri bilboardlara asarak bilgilendirmede bulunuyor. Aydın merkezde farklı bölgelerde beş adet afişi bilboardlara asan Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Nazilli, Söke, Kuşadası ve Didim ilçelerinde de billboardlara akılcı ilaç kullanımını ve antibiyotik kullanımı konusunda afişler asacak. Ayrıca diğer ilçelerde de hazırlanan afişler eczanelerde, köy kahvehanelerinde ve hastane bekleme salonlarında da yer alıyor.

‘Antibiyotik’te değil, sağlığınızda ısrarcı olun’ afişleri ile farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. Yapılan bu çalışma ile doğru kişi, doğru zamanda, doğru miktarda ve doğru şekilde ilaç alımının önemli olduğu, kendiliğinden ya da başkalarına danışarak ilaç alınmaması ve başkalarına ilaç tavsiyesinde bulunulmaması konuları vurgulanırken, antibiyotik kullanımının doktor kontrolünde olması gerektiğinin altı çiziliyor.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Sağlık Müdürlüğü, Antibiyotik, Antibiyotik uyarısı
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Antibiyotikte değil, sağlığınızda ısrarcı olun
Antibiyotikte değil, sağlığınızda ısrarcı olun
Yorumlar
Haber Yazılımı