Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 18:48 Bu haber 1753 kez okundu
 
‘Anneler Buluşması’ Mesudiye Mahallesi’nde
Efeler Belediyesi’nin mahallelerde düzenlediği ‘Anneler Buluşması’nın Mesudiye Mahallesi’nde gerçekleştiği bildirildi.
SAĞLIK Haberi
‘Anneler Buluşması’ Mesudiye Mahallesi’nde

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, buluşmalar çağımızın hastalığı olarak tanımlanan teknoloji bağımlılığı ile mücadele eden ailelere destek sağlarken, aynı zamanda, ailelerin bilinçlenmesini sağlayıp çocukların bağımlılıklarından kurtulma yolunda bireysel ve aile olarak gerçekleştirilebilecek çözüm önerileri noktasında kılavuz oluyor.

Efeler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü projede, konuşmacı olarak Psikiyatri Uzmanı Dr. Gökhan Aksu, teknolojinin çağımızda gerekli olduğunu, fakat gereklilik ve bağımlılık arasında çok ince bir çizgi olduğuna vurgu yapıyor. Anneler ile teknoloji bağımlılığındaki dış faktörleri konuşan Dr. Aksu, teknoloji bağımlılığında çevrenin davranışlarının da ciddi bir faktör olduğunu dile getiriyor.

Mesudiye Mahallesi’nde interaktif olarak gerçekleşen çalışmada anneler, çocuklarının teknoloji bağımlılıklarında karşılarına çıkan faktörleri paylaştılar. Problem, öneri ve çözüm şeklinde ilerleyen buluşma toplantısında anneler kendileri ve çocukları için çok verimli olduğunu dile getirdiler.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Anneler Buluşması, Gökhan Aksu, bağımlılık
Yorumlar
Haber Yazılımı