Haber Detayı
08 Ocak 2018 - Pazartesi 17:52 Bu haber 752 kez okundu
 
Ankara'daki Aydınlılar kahvaltıda buluştu
Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu, pazar kahvaltısında Aydınlıları buluşturdu.
GÜNCEL Haberi
Ankara'daki Aydınlılar kahvaltıda buluştu

AYDIN- Pazar günü Gazi Üniversitesi Rektörlük Merkez Kampüsü’nde yer alan Aydınlılara ait Künar Cafede gerçekleştirilen pazar kahvaltısı, saat 10:30’da başladı. 2018 yılının ilk pazar kahvaltısına yönetim ve denetim kurulu üyelerinin yanı sıra Kültür ve Turizm Eski Bakanı Atilla Koç, Van Gölü Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürü Osman Akyol, bürokrat, işadamı ve gençlerden oluşan yaklaşık 130 Aydınlı katıldı.

Pazar kahvaltısında söz alan Dernek Başkanı Halil Apaydın, dernek olarak görevlerinin hemşeriler arasında birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu, bu birlikteliği sağlamak için pazar kahvaltısı düzenlediklerini, hemşerilerinin kalabalık bir şekilde katılımından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Apaydın konuşmasının devamında, Aydın Çıldır Havalimanı’nın yolcu taşımacılığına açılması için Ankara’da imza kampanyası düzenlediklerini, İstanbul, Kocaeli ve İzmir’de faaliyet gösteren Aydınlılar dernek ve vakıflarının da imza kampanyasına destek verdiklerini, Çıldır Havalimanı’nın bir an önce yolcu taşımacılığına başlaması gerektiğini söyleyerek davetlilerden destek istedi. Apaydın, bu sene Ankara’daki üniversiteleri kazanan öğrencilerin eğitimlerine destek olmak amacıyla burs kampanyası başlattıklarını ve şu an için 14 öğrenciye burs verebildiklerini, hemşerilerinin destekleri ile önümüzdeki günlerde bu sayının artacağına inandığını söyledi.

Dernek Başkanı Apaydın, dernek bünyesinde sadece Ege türkülerinin söylendiği şef Mehmet Gürbüz yönetiminde Aydınlılar Türk Halk Müziği Korosu’nun cuma günleri çalıştığını ve Nisan ayının ikinci haftasında konser vereceğini, yine Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosu’nun şef Suat Yıldırım yönetiminde Pazar günleri çalıştığını ve 3 Mayıs 2018 Perşembe günü konser vereceğini, dernek bünyesinde oluşturulan bu iki koronun çalışmalarına hemşerilerimizin destek vermesini istedi. Apaydın önümüzdeki hafta zeybek kursunun başlayacağını, yine Demirci Mehmet Efe’nin ölüm yıldönümünde anma günü etkinliği gerçekleştireceklerini, ikinci dönemde üniversiteli gençlerimizle tanışma çayı, panel ve tavla turnuvası düzenleyeceklerini ve Aydınlılar Gecesini organize edeceklerini söyledi.

Apaydın sözlerine, Gazi Üniversitesi Rektörlük Merkez Kampüsü’nde Teknoloji Fakültesi’nin Otomotiv Bölümü’nde Başbakan merhum Adnan Menderes’in makam aracının da bulunduğunu, müzeyi gezeceklerini ifade ederek hemşerilerini müze gezisine davet etti. Başkan konuşmasının sonunda derneğin faaliyetlerini hemşerilerinin desteği ve katılımı ile gerçekleştireceklerini söyleyerek katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Dernek Başkanı Halil Apaydın’ın konuşmasından sonra söz alan Kültür ve Turizm Eski Bakanı Atilla Koç, dernek yöneticiliğinin zor iş olduğunu, hemşeriler arasında dayanışmayı sağlamak için çalışmak olduğunu, derneğin de bunu sağlamaya çalıştığını, “kısa kes Aydın abası olsun” sözlerini hatırlatarak sözlerini fazla uzatmak istemediğini belirterek, kahvaltıya katılan hemşerilerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Gazi Üniversitesi Rektörlük Merkez Kampüsü’nün Teknoloji Fakültesi’nin Otomotiv Bölümü’nde Başbakan merhum Adnan Menderes’in makam aracının da bulunduğu müze ziyaret edildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Aydınlılar, Halil Apaydın, Atilla Koç, Osman Akyol
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ankara'daki Aydınlılar kahvaltıda buluştu
Ankara'daki Aydınlılar kahvaltıda buluştu
Ankara'daki Aydınlılar kahvaltıda buluştu
Ankara'daki Aydınlılar kahvaltıda buluştu
Yorumlar
Haber Yazılımı