Haber Detayı
09 Haziran 2017 - Cuma 17:18 Bu haber 602 kez okundu
 
Anıl bebek ölümle savaşıyor
Bozdoğan'da 5 yaşındaki Anıl Berk ölüm tehlikesiyle yaşıyor
SAĞLIK Haberi
Anıl bebek ölümle savaşıyor

AYDIN- Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde doğuştan Mukolipidoz hastası olan 5 yaşındaki Anıl Berk, evlerinin önüne ambulans gidemediği için her an ölüm tehlikesi ile yaşıyor.

Doğuştan Mukolipidoz hastası olan ve cihazlara bağlı olarak beş yıldır yaşam mücadelesi veren Anıl Berk’in evine yolun dar olmasından dolayı ambulans yanaşamıyor.

Anıl Berk’in babası Mustafa Menderes, yetkililere seslenerek yol sorunundan dolayı oğlunun rahatsızlanmaması için her gün dua ettiklerini belirtti. Acil durumlarda sağlık kuruluşuna naklinin imkansız olduğunu ifade eden baba Menderes, “Anıl Berk’in başka bir sağlık kuruluşuna nakli ambulansla mümkün. Çocuğumuz doğuştan hasta. Bizim en büyük sıkıntımız ana yoldan oturduğumuz eve yaklaşık 250 m mesafelik yolun otomobil dışında diğer araçların geçişine müsait değil, yolun genişletilmesi gerekiyor. Oğlum rahatsızlandığı, ani müdahale gerektiği zaman başka araçlarla hastaneye götürmemiz imkansız, ambulans ile nakil olması gerekiyor. Onun içinde ana yoldan evimize gelen 250 metrelik yolun ambulans girecek şekilde çalışma yapılması gerekiyor. Maddi durumum iyi olsa yolu genişletmek için elimden gelen çalışmayı kendim yaparım, ama öyle bir imkanım yok. Bu konuda yetkililerin duyarlı davranmalarını, yolun biran önce genişletilmesini istiyorum” dedi.

Baba Mustafa Menderes, tıbbı malzeme giderlerinin resmi kaynaklardan karşılandığını belirterek, “ Bu konuda yardımcı olan ilgilere teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Bozdoğan, Anıl bebek, Mustafa Menderes,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Anıl bebek ölümle savaşıyor
Anıl bebek ölümle savaşıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı