Haber Detayı
09 Temmuz 2016 - Cumartesi 14:26 Bu haber 596 kez okundu
 
Altınkum’da emanet kasalar hizmette
Didim’de bulunan dünyaca ünlü Altınkum Plajı’na konulan emanet kasalar, vatandaşlar tarafından kullanılmaya başlandı.
RESMİ İLAN Haberi
Altınkum’da emanet kasalar hizmette

Didim Belediyesi tarafından Altınkum Plajı’na emanet kasalar konuldu. Didim Belediye Meclisinin Temmuz ayı Meclis toplantısından görüşülen emanet kasa ihtiyacı kullanıma sunuldu. Günlük kullanım ücreti 5 lira olan emanet kasalar, başta Altınkum Plajı olmak üzere Didim’deki sahillerde kullanılacak.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, yazın yoğunluktan dolayı plajlarda hırsızlık olaylarının olduğunu belirterek, “Emanet kasa halkın ihtiyacı sonucu ortaya çıktı. Geçmiş yıllarda bu tür talepler gelmişti. Tatilciler yanlarında getirdikleri para veya cep telefonu gibi malzemeleri bırakabilecekleri yer arıyorlar. Bu yüzden emanet kasalar koydurduk. Kasaların başında görevliler var ve kameralarla izlenme sistemi de kuruluyor. Vatandaşların mal güvenliği anlamında böyle bir önlem aldık. Didim Belediye Meclisi’nden aldığımız karar doğrultusunda da emanet kasaların günlük kullanım ücretini KDV dahil 5 lira olarak belirledik. İstedikleri anda bu kasalara koyup gönüllerince tatillerini yapabilecekler. Bu uygulama vatandaşımızdan da olumlu tepkiler aldık” Diye konuştu.

Altınkum plajında denize giren tatilciler de uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirip halka yönelik bu tür pratik uygulamalar için teşekkür ettiler.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Altınkum Plajı, emanet kasası, Belediye başkanı, Deniz Ataba
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Altınkum’da emanet kasalar hizmette
Yorumlar
Haber Yazılımı