Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 15:40 Bu haber 791 kez okundu
 
Alperen ocaklarında iftarlı veda
Nazilli Alperen Ocakları, mezun üniversiteli üyeleri için iftar yemeği düzenledi. Nazilli Alperen Ocakları Başkanı Selçuk Karaefe’nin ev sahipliği yaptığı iftar yemeğinde mezun olarak memleketlerine dönecek olan 60 üniversite öğrencisi ile helalleşildi.
GENEL Haberi
Alperen ocaklarında iftarlı veda

Bilgi Koleji

AYDIN- Nazilli’de verilen iftar yemeğine Aydın Alperen Ocakları Başkanı İbrahim Kocabaş, Nazillili esnafından Ahmet Atay, Ergün Kocaesgi, Nazilli Alperen Ocakları Eski Başkanı Ahmet Yüzer ve Nazilli Alperen Ocakları üyesi 60 üniversite öğrencisi katıldı. Nazilli Alperen Ocakları Başkanı Selçuk Karaefe, iftar duasının ardından yaptığı açıklamada, Ramazan Ayı, Kadir Gecesi ve oruç tutmakla ilgili düşüncelerini dile getirdi. Karaefe, “Şu mübarek ay içinde oruçla yüzleri nurlanmış Müslümanları gördükçe, Dinimizin yüceliğine bir kere daha inanıyorum. İbadet şekillerinin belki de en mükemmeli oruç tutmak. Oruç sağlık, oruç nefis arıtmak, oruç bizim varlığın manâsına yaklaştıran en saf riyazet, ruhu iyiliğe ve sêlamete davet eden murakebe, oruç yoksula fakire yaklaşma Onun halinden anlama, oruç en hâlis tevazu, oruç hatta milli bir tasarruftur. İbadetlerimizin devamını, İyiliklerimizin devamını, muhabbetlerimizin devamını diliyorum. Rabbim İlay-ı Kelimetullah yolunda ayaklarımızı sabit kılsın. Rabbim zulüm altında olan Müslüman Din kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Bizlerin de bilinçli, şuurlu, anlayışlı ve birbirine sahip çıkan ve Rabbimize karşı teslimiyet içinde olan kullarından eylesin. Bütün Müslüman Alemi’nin Ramazanlarını kutluyorum. İftarımıza katılan herkese tekrar tek tek teşekkür ediyorum” dedi.

İftar yemeğinin ardından bir süre sohbet eden Alperenler akşam ve teravih namazlarını birlikte kıldıktan sonra vedalaşarak birbirleri ile helalleştiler.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Alperen Ocakları, İftar, İbrahim Kocabaş, Ahmet Yüzer
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Alperen ocaklarında iftarlı veda
Alperen ocaklarında iftarlı veda
Yorumlar
Haber Yazılımı