Haber Detayı
20 Ağustos 2016 - Cumartesi 13:10 Bu haber 848 kez okundu
 
Alıcık: Nazilliye modern kapalı pazar yerleri kazandırıyoruz
Nazilli Belediyesi tarafından geçen yıl inşaatına başlanan Turan Mahallesi Kapalı Pazar yeri inşaatında sona gelindi.
EKONOMİ Haberi
 Alıcık: Nazilliye modern kapalı pazar yerleri kazandırıyoruz

AYDIN- Turan Mahallesi Nazilli Anadolu Lisesi kuzeyindeki yapımı gerçekleşen Kapalı Pazar Yeri ile vatandaşlar ve pazarcı esnafı rahat edecek. Nazilli Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kapalı Pazar Yeri Çelik konstrüksiyonlu direkler üzerine 5 bin 500 metrekare alanda yapıldı. Pazar alanı içerisinde vatandaşların ve pazarcı esnafının işini kolaylaştıracak şekilde Güvenlik odası, Ekspertiz odası, mescit, çay ocağı ve bay bayan tuvaletler yer alıyor.  İnşası tamamıyla biten pazar alanı devam eden çevre düzenlemelerinin bitirilmesinin ardından hizmete girecek.  Cumartesi günleri Pazar olarak faaliyet gösterecek. Pazar alanı haftanın diğer günlerinde ise vatandaşlara ücretsiz olarak otopark hizmeti sağlayacağı,  bu sayede mahallelerde sokak aralarında ve açık alanda kurulan pazarların başta trafik düzenini bozması ve gürültü kirliliğinin oluşması gibi olumsuz etkilerinin önüne geçileceği belirtildi.

Nazillinin 4. Kapalı Pazar Yerinin vatandaşlara şimdiden hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Haluk Alıcık, şunları söyledi:

“Nazilli büyük bir şehir bu nedenle Nazillide hemen hemen haftanın her günü bir Pazar görmek mümkün. Pazar yerlerinde vatandaşlarımız ihtiyaçlarını karşılarken Nazilli içinden ve dışından gelen esnaflarımız da malları sergileyerek satış yapmaktalar.

Kapalı Pazar alanlarımız sayesinde yağmurlu ve sıcak havalarda vatandaşlarımızla beraber esnafımızda mağdur olmadan alışverişlerini yapabilecekler. Modern bir Pazar alanı olarak inşa ettiğimiz Turan Mahallesi Kapalı Pazar Yerinde uzman incelemesi odası zabıta odası, mescit tuvaletler ve çay ocağı bulunuyor.

Pazar yerimiz tüm Nazilli halkına ve pazarcı esnafımıza şimdiden hayırlı olsun.”

 

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Haluk Alıcık, pazaryeri
Yorumlar
Haber Yazılımı