Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 12:54 Bu haber 779 kez okundu
 
Alıcık Ahilik Haftasını kutladı
Veli Ahi Evran tarafından teşkilatlandırılan esnafların oluşturduğu, Türk Kültürünün en önemli esnaf teşkilatı olan Ahilik; birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma demektir.
GÜNCEL Haberi
Alıcık Ahilik Haftasını kutladı

Rıdvan Eşin

Veli Ahi Evran tarafından teşkilatlandırılan esnafların oluşturduğu, Türk Kültürünün en önemli esnaf teşkilatı olan Ahilik;  birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma demektir. Bir çok sosyal problemi çözüm bulmuş olan Ahilik kültürünün yaşanması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması Türk Milletimizin ve Türk Devletimizin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. İnsanı yaşat ki , devlet yaşasın sözü ile sosyal hayatın güçlü, üretimin milli olmasının önemini ortaya koyan Veli Ahi Evran' rahmetle anıyorum.

     

Bu vesileyle;  insanlığın ortak erdemleri olan sevgi, bilgi, dostluk, adalet ve dayanışma gibi değerlere önem veren Ahilik Kültürü Haftasının başta tüm esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere tüm Aydınlı hemşerilerime, geleceğin ahileri mesleki ve teknik eğitim gören gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Ahilik Haftamız Kutlu Olsun.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, MHP, Haluk Alıcık, Ahilik Haftası, kültür
Yorumlar
Haber Yazılımı