Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 13:41 Bu haber 5002 kez okundu
 
Akgün adaylığını açıkladı
AK Parti Germencik İlçe Başkan Adaylığını Açıklayan Akgün, “Birlik ve beraberliğin ön planda olduğu bir yönetim için adayım” dedi
SİYASET Haberi
Akgün adaylığını açıkladı

Rıdvan Eşin

GERMENCİK - AK Parti 7. Olağan kongre sürecinde Germencik İlçe Başkan Adayı Mehmet Akgün, Adaylık dosyasını ana kademenin de hazır bulunduğu toplantıda İlçe Başkanı Abdurrahman Sivri’ye teslim etti.

Başkan Abdurrahman Sivri, “Mehmet kardeşim ilçemizin değerli bir ismidir. Adaylığı hayırlı olsun.  Mehmet kardeşim adaylığını açıklayan ikinci arkadaşımızdır. Önümüzdeki günlerde adaylığını açıklayacak arkadaşlarımızda olacak. Benim için tüm aday arkadaşlarım birbirinden değerli. Genel merkezimizin yapacak olduğu çalışmaların neticesinde hangi arkadaşımızla devam edeceksek o arkadaşımızın etrafında adeta kenetlenerek, başta ilçemiz olmak kaydıyla ülke menfaati doğrultusunda hep beraber çalışacağız” dedi.

Başkan Sivri ayrıca “tüm adaylarımıza aynı mesafede olacağımın sözünü de veriyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

İlçe Başkan Adayı Mehmet Akgün ise Yaptığı Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusunu ön e çıkardı. Akgül, “2014 yılından beri Ak Partinin bir neferiyim. AR-GE den sorumlu başkan yardımcılığı, teşkilatlardan sorumlum başkan yardımcılığı, SKM başkanlığı görevlerinde bulundum. 7. Olağan kongre sürecinde Allah nasip ederse adayım. Öncelikle ülkemizin bugünkü şarları birlik ve beraberlik içinde olmamızı göstermekte, önceliğimiz birlik ve beraberlik. Geçmişten bu güne kadar AK Parti Germencik ilçe teşkilatımızda görevlerde bulundum. Partimizin ilçemizde başarılı olması yönünde çok mücadele verdim. Bu çalışmalarımızda partimizin içinde yer alan arkadaşlarımızla zaman zaman ayrı düştüğümüz görüş ve düşüncelerimiz olmuştur. Bu görüş ve düşüncelerimizden dolayı kırdığım arkadaşlarımız varsa haklarını helal etmelerine istiyorum. Benim davam Sayın R. Tayyip Erdoğan’ın davası. Çıktığımız bu yolda Allah bizleri mahcup etmesin. Allah yardımcımız olsun. Allah hepimize muvaffakiyet versin. Partimizin kuruluşundan bu yana Germencik’te başta ana kademe sırasıyla mahalle teşkilatlarımız ve üyelerimize kadar katkılarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini bitirdi.

Mehmet Akgün evli ve bir çocuk babası. 1987 doğumlu, Ankara üniversitesi Felsefe Bölümü mezunu, Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Sertifikasına sahib, Özel bir Kurumda müdürlük görevinde bulunuyor.

Kaynak: () - Gezgin Değirmenci Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Germencik, Ak Parti, Mehmet Akgün
Yorumlar
Haber Yazılımı