Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Nazilli Belediyesi Hangar
Haber Detayı
01 Mart 2017 - Çarşamba 09:03 Bu haber 1115 kez okundu
 
AK Parti’li Savaş’tan çiftçi ve esnafa kredi müjdesi
AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Cuma gününden itibaren ödenmeye başlanacak tarımsal destekler ve KOSGEB kredileri konusunda bilgilendirme yaptı.
SİYASET Haberi
AK Parti’li Savaş’tan çiftçi ve esnafa kredi müjdesi

AYDIN- AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, “Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın dün AK Parti Grup konuşmasında yaptığı açıklamayla KOSGEB aracılığı ile küçük ve orta ölçekli başvuran 460 bin 167 işletmeye gerekli şartları sağlamaları halinde 3 yıl vadeli faizsiz kredi verilecektir. Ödemeler işletmenin yıllık cirosuna göre 20 ila 50 bin TL arasında değişecektir. Verilen kredinin İlk yıl ödemesi yapılmayacak, geri kalan iki yılda da faiz olmayacak. Alınan para eşit taksitlerle ödenecek. Bu bağlamda Küçük İşletmelere yaklaşık 11 milyar TL nakit kaynak sağlanacaktır. Milletimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Aydınlı çiftçilere yönelik tarımsal desteklerden söz eden Savaş, “Aydın ilimizde tarımsal desteklemeler kapsamında 03 Mart 2017 Cuma gününden itibaren 50 bin 393 çiftçimize 28 milyon 292 bin 339 TL mazot ve gübre desteği ödemelerine başlanacaktır. Destek ödemeleri TC kimlik numarasının son hanesine göre ödemeler 10 Mart 2017 tarihine kadar devam edecektir. Desteklemelerin çiftçilerimize hayırlı olmasını ve bol bereketli bir yıl daha geçmesini dilerim” diye konuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Ak Parti, Mustafa Savaş, esnafa kredi,
Yorumlar
Haber Yazılımı