301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Şubat 2018 - Cumartesi 12:21 Bu haber 4001 kez okundu
 
AK Parti'de Ertürk, neden pes etti?
Aydın’ın tartışma konusu son gelişmelerle birlikte yine Ak Parti oldu. 10 Kasım 2017 tarihinde atamayla işbaşına getirilen Ahmet Ertürk’ün istifası her ne kadar “Sağlık nedenleriyle” diye açıklansa da, tartışma yerel teşkilattan genel merkeze kadar uzuyor.
SİYASET Haberi
AK Parti'de Ertürk, neden pes etti?

AYDIN- İlk soru, “Ertürk istifa mı etti, istifa mı ettirildi?” şeklinde yansırken, Ertürk’ün “Pes ettiği” değerlendirmesi yaygınlaşıyor. Yönetim oluşturmak için çok farklı cepheli bir mücadele ettiği belirtilen Ahmet Ertürk, söylendiği gibi “Pes edip”, kendisi istifa ettiyse, neden pes etti? Ak Parti Teşkilatının ve yetkili organların genelde suskun kaldığı istifa olayıyla ilgili iddialar sıralanıyor.

AK Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk’ün İl Başkanı olması sonrasında teşkilatları toplamak yerine teşkilatlarda sıkıntıya neden olacak hamleler yapıp ikazları dikkate almamasının görevden alınmasına sebep olduğu da öne sürüldü.

AK Parti Genel Merkezi’nden henüz bu konu hakkında net bir açıklama olmamasına karşın parti içi kulisler de bunu doğrular nitelikte.

KAHVALTIDA SİYASİ KULİS

Sabah saatlerinde AK Parti İl Başkanı Ahmet Ertürk, Nazilli İlçe Başkan Adayı Ümit Özcan, Ali Ertürk ve yönetime girecek olan bazı isimler ile DSİ’de sabah kahvaltısında bir araya geldiler

AK Parti Nazilli İlçe Başkan Adayı Ümit Özcan’ı sabah saatlerinde kahvaltıya davet eden Koordinatör Milletvekili Ömer Ünal’ın, Ümit Özcan ile de bir süre görüştüğü öğrenildi.

Görüşmede nelerin konuşulduğu henüz bilinmezken, istifa sürecinin kahvaltıda şekillenmeye başladığı gelen bilgiler arasında

KAHVALTI SONRASI DİDİM’E GEÇİLDİ.

Daha sonra Koordinatör Milletvekili Ömer Ünal, AK Parti İl Başkanı Ahmet Ertürk ve beraberindekiler ile birlikte 6 araçla Didim’e geçti.

Didim’e Ümit Özcan gitmeyerek toplantıdan ayrıldı. Didim’de öğleden sonra devam eden görüşmeler sonrası Ahmet Ertürk’ün akşam saatlerinde sağlık sebeplerini öne sürerek istifa etmesi toplantının gergin geçtiğini gözler önüne serdi.

HAYAL KIRIKLIĞINA DÖNÜŞTÜ

Didim Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu üyelerini ağırladığı sırada, “Didim’de seçimi kazanamayız” diyen Ahmet Ertürk’ün, sözlerinin sonrasında Didim adayı Cenk Ünlü çekilirken, yeniden yapılan temayül yoklaması sonucu belirlenen aday Cengiz Bayar’ın MİT TIR’ları davası firari sanığı Can Dündar’la çekilmiş fotoğrafının ortaya çıkması krizi derinleştirdi.

Öte yandan ilçe başkan adaylarının “titizlikle” seçileceği söylenirken, yeniden aday gösterilen Germencik İlçe Başkanı Aydın Menekşe’nin “Cinsel taciz” suçundan mahkum olduğunun ortaya çıkmasıyla ve “yol kazazı diyebiliriz, seçilmesine bir mani var mı? Yok” gibi sözleri partililer ve Aydın kamuoyunda hayal kırıklığına neden olmuştu.

ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMESİ OLUMSUZ GEÇTİ

Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ertürk’e, Aydın’ı toparlayamadığı gerekçesi ile kızdığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Özelikle geçtiğimiz haftalarda Ankara’da grup toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde, Aydın’ı toparlamak yerine iyice dağıttığı, bunun böyle sürmeyeceğini ifade ettiği ve görüşmenin gergin geçtiği de gelen bilgiler arasında yer aldı.

FETÖ’CÜLERLE AYNI KAREDE!

Ahmet Ertürk’ün İstifa veya görevden alınmasıyla ilgili FETÖ’cülerle aynı karede fotoğraflarının olmasının da ayrı bir etken olduğu düşünülüyor. Aydın Eski Valisi Mustafa Malay döneminde Kültür ve Turizm Eski Bakanı Atilla Koç’un da katıldığı kahvaltılı bir toplantıda, bugün FETÖ/PYD örgütüne bağlı oldukları için yargıda hesap veren kişilerin olduğu fotoğrafların da sıkıntı yarattığı konuşuluyor.

Kaynak: (Yeni Ufuk) - Aydın Yeni Ufuk Gazetesi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, AK Parti, Ahmet Ertürk, Ertürk'ün pes etmesi, pes etmek
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AK Parti'de Ertürk, neden pes etti?
AK Parti'de Ertürk, neden pes etti?
AK Parti'de Ertürk, neden pes etti?
AK Parti'de Ertürk, neden pes etti?
AK Parti'de Ertürk, neden pes etti?
Yorumlar
Haber Yazılımı