Haber Detayı
16 Aralık 2016 - Cuma 15:32 Bu haber 395 kez okundu
 
AK Parti gençliği Halep için meydanlarda
AK Parti Gençlik Kolları Aydın İl Teşkilatı, Halep’te yaşanan katliamlar karşısında birlik beraberlik çağrısında bulundu.
SİYASET Haberi
AK Parti gençliği Halep için meydanlarda

AYDIN- Aydın Atatürk Kent Meydanı'nda bir araya gelen AK Parti Aydın Gençlik Kolları, yaşanan terör saldırılarına dur denilmesini tüm dünyayı bu zulme sessiz kalmamaya davet ettiklerini belirttiler.

AK Parti Aydın Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yıldız, şöyle konuştu:

”Yıllardır İslam coğrafyasında yaşanan zulüm son günlerde artmış, Halep’te zirveye çıkmıştır ve bir katliama dönüşmüştür. Halep’te şu an insanlık katledilmektedir. Yaşayanlara nefes alma hakkının verilmediği, her gün yüzlerce sivilin katledildiği Halep’te bir insanlık suçu işlenmektedir.

Nasıl Gazze, Bağdat, Musul, Arakan, Kırım, Myanmar gibi zulüm altındaki şehirler bizimse Halep de o kadar bizimdir. Bizler vatan toprağını 780 bin m²’den ibaret görmemeliyiz. Tarih boyunca bizler bizden umudu olan yerleri gönüllerinde vatan kabul etmiş Ecdadın torunlarıyız.

Bu yüzden bizden olan Halep’i görmezden gelmemeliyiz, orada yaşanan zulme sessiz kalmamalıyız. Başta Halep olmak üzere zulmün, gözyaşının olduğu tüm bölgelerin kaderi sözüm ona Batılı dediğimiz ülkelerin iki dudağının arasına bırakılmamalıdır.

Bizler ensar olma ruhuyla her zaman mazlumlara sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Ancak bu acıların paylaşılması gerektiği gerçeğini de her fırsatta dile getireceğiz. Dünyada yaşayan her milletten insanın eşit ve yaşamaya hakkı olduğunu söylemekten geri durmayacağız.

Dünyadaki her bir bireyin yaşama hakkını ihlal etmek isteyen bu kirli zihniyete karşı duruşumuzu her zaman göstereceğiz. Yaşanan zulümlere karşı tek yaptığı acil toplanmak olan Birleşmiş Milletler’e, kendinden başka kimseyi düşünmeyen ve terörizmi beslemekten geri durmayan Avrupa Birliği’ne, Zalim Esad’a desteğini açıktan yapan Rusya’ya ve İran’a tepkimizi her zaman en sert biçimde göstereceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın her fırsatta söylediği ‘Dünya 5’ten büyüktür’ sözünü kendimize şiar edinip bu zulme sessiz kalmayacağız. Gençlik olarak bizler başta Halep olmak üzere bizden umudu olan tüm mazlum coğrafyaların yanında olacağız.”

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Ak Parti Geçlik Kolları, Halep, Mustafa Yıldız
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AK Parti gençliği Halep için meydanlarda
Yorumlar
Haber Yazılımı