Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
13 Ekim 2018 - Cumartesi 13:34 Bu haber 2327 kez okundu
 
Aile Sağlığı Merkezi için teslim töreni düzenlendi
Aydın’ın Kuşadası ilçesinde hayırsever işadamı Haşmet Akkuş, Ege Mahallesi’nde babası ve kardeşi adına yaptırdığı aile sağlığı merkezi, cami, taziye evi ve kuran kursundan oluşan kompleksi devlete bağışladı.
SAĞLIK Haberi
Aile Sağlığı Merkezi için teslim töreni düzenlendi

Bilgi Koleji

AYDIN - Hayırsever vatandaş tarafından yaptırılan kompleks içerisinde yer alan aile sağlığının Aydın Valiliği’ne devri için protokol imzalandı.

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Aile Sağlığı Merkezi’nin 6 hekim ile bir ay içerisinde hizmet vermeye başlayacağını açıkladı. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren hayırsever Akkuş ise imza töreninde yaptığı konuşmada, “Belediyenin tahsis ettiği arsa üzerine yaptırdığımız bu kompleks, 4.5 milyon liraya mal oldu. Babam vefat etmeden önce adına bir cami yaptıracağımı söylemiştim. Sözümü yerine getirdim. Şimdi sırada okul var. Kuşadası’na babam ve kardeşim adına bir okul kazandıracağım” dedi.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ise, “Tüm Aydınlı işadamlarını bu tür hayırlara teşvik ediyoruz. Okul, sağlık ocakları, hastaneler, yurt ihtiyacı var” diyerek işadamlarına bağış çağrısında bulundu. İmzalanan protokolle Aydın Valiliği’ne devredilen aile sağlığı merkezine ‘Mehmet-Fuat Akkuş’ isminin verileceği belirtildi.

Törene Vali Yavuz Selim Köşger, İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz ile hayırsever işadamı Haşmet Akkuş katıldı

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Yavuz Selim Köşger, Fevzi Yavuzyılmaz,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Aile Sağlığı Merkezi için teslim töreni düzenlendi
Yorumlar
Haber Yazılımı