Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 16:28 Bu haber 5434 kez okundu
 
Ahmet Alak; Önce atandı şimdi seçildi
Hafta sonu yapılan kongrede İYİ Parti İncirliova İlçe Başkanlığı’na yeniden seçilen Ahmet Alak ve ilçe yönetim kurulu üyeleri mazbatalarını alarak göreve başladı.
SİYASET Haberi
Ahmet Alak; Önce atandı şimdi seçildi

Rıdvan Eşin

AYDIN - İYİ Parti İncirliova İlçe Teşkilatı’nın 9 Şubat Pazar günü gerçekleştirilen 2. Olağan Kongresi’nde güven tazeleyen mevcut Başkan Ahmet Alak ve yönetim kurulu üyeleri, Efeler İlçe Seçim Kurulu’na gelerek, mazbatasını aldı.

Çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Alak, “Öncelikle ikinci olağan kongremizde kongremize davet ettiğimiz, bizlerle birlikte olan ve desteklerini esirgemeyen delegelerimize, il teşkilatımıza, ilçe başkanlarımıza ve misafirlerimize çok teşekkür ederiz. Onların orada olmaları, varlıkları bizlere büyük bir onur ve şeref kattı. Güzel bir kongre oldu” dedi.

BU KEZ SEÇİMLE TESCİLLENDİ

İki adaylı kongrenin daha güzel olduğunu söyleyen Alak, “İnandığımız, başardığımız ve başaracağımız yolda ekip arkadaşlarımızla, yönetim kurulumuzla bir yola çıktık. Bu yolda da delegelerimizin güvenini alarak, atanmış ilçe başkanı dışında seçilmiş ilçe başkanı ve yönetimleri olarak görev almak için elimizde yetki belgemiz var. Bugünde itiraz süresinin dolmasını beklemiştik, İlçe Seçim Kurulu’nun yetkilileri ‘itiraz süresinin dolduğunu ve herhangi bir itirazın olmadığını ve belgelerimizin bugün almamız gerektiğini’ bizlerle paylaştı” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’nin başarısı için çalışmayı sürdüreceklerini ifade eden Alak, “Bütün üyelerimize, delegelerimize, İYİ Parti mensubu olan, vatan-millet ve sevdası Türkiye olan, bütün vatanseverlere buradan hayırlı olsun diyorum.  Yolumuz, sevdamız Türkiye’nin daha ileri medeniyetlere ulaşması için çabalamak olacaktır. Elimdeki belge İYİ Parti olarak bu gidişatı dur diyecek yönetim kadrosunun tescilidir” dedi.

Kaynak: () - Gezgin Değirmenci Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: İncirliova, İyi Parlı, Ahmet Alak, Mazbata
Yorumlar
Haber Yazılımı