Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 14:06 Bu haber 1223 kez okundu
 
AGC Yönetimi’nden Vali Köşger’e ziyaret
19 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşen Olağan Genel Kurul sonrası Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) başkanlığına yeniden seçilen Semra Şener ve yürütme kurulu üyelerinin ilk ziyaretlerini Vali Yavuz Selim Köşger’e yaptığı bildirildi.
GÜNCEL Haberi
AGC Yönetimi’nden Vali Köşger’e ziyaret

Bilgi Koleji

AYDIN- Edinilen bilgiye göre, Aydın Gazeteciler Cemiyeti başkanlığına yeniden seçilen Semra Şener, yeni yönetim, denetim ve onur kurulu ile federasyon delegelerinin katıldığı ziyarette Nazilli ve Söke Şube Başkanları da hazır bulundu.

Vali Köşger, AGC Başkanı Şener ve yönetimini, valilik makamı toplantı salonunda kabul etti. AGC yönetimine başarılar dileyen Köşger, Aydın ve çevresinde faaliyet gösteren, gece gündüz demeden çalışan tüm gazetecilerin yanında olduklarını, telefonunun 24 saat açık olduğunu ifade etti. Aydın’da birlikte çalışmaktan onur duyduğunu ifade eden Vali Köşger, bundan sonra da hep beraber çalışarak Aydın için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Cemiyet Başkanı Semra Şener ise Vali Köşger’e, gazetecilere ve gazetecilik mesleğine verdiği değer ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Aydın için ne gerekiyorsa tüm kurum ve kuruluşlarla, birlik beraberlik içerisinde çalışacaklarını söyleyen Şener, Vali Köşger’e yerel gazete satışlarını arttıracak projeleri konusunda bilgiler verdi. Kahvehaneler için yerel gazete abonelik uygulaması ile ilgili valilik tarafından tekrar bir çalışma yapılmasını isteyen AGC Başkanı Şener, gazete satışlarının arttırılmasının önemine vurgu yaptı. Vali Köşger, konuya son derece olumlu baktığını ve bu konuda valiliğin üzerine düşecek bir şey varsa ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Aydın’ın sorunlarının da tartışıldığı ziyarette, çözüm önerileri konusuna görüş alışverişinde bulunuldu. 10 Ocak tarihinde cemiyetimiz tarafından jeotermal konusundaki bilimsel çalışmaların bir an önce başlatılması ile ilgili yapılan basın açıklamasının da tekrar gündeme geldiği toplantıda, AGC’nin, şehrin en büyük sorununa kalıcı çözüm bulma konusunda kararlı olduğu vurgusu yapıldı. Bilimsel çalışmalar ışığında, jeotermalin doğru kullanımı konusundaki hassasiyetimizin yeniden vurgulandığı ziyarette çalışmalar için ilk adım atıldı. Öncelikle Aydınlı gazeteciler jeotermal santralleri ve kuyularını ziyaret ederek uygulamaları yerinde görecekler. Önümüzdeki haftalarda başlayacak ziyaretlerde Aydınlı gazeteciler, çeşitli santrallere gerçekleştirecekleri ziyaretlerle yetkililerden bilgi alacaklar.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, AGC’nin bu talebine başından bu yana olumlu baktıklarını ifade ederek, yapılacak her türlü çalışmaya ellerinden gelen tüm katkıyı sunmaya hazır olduklarını belirtti.

Ziyarete katılan AGC yürütme kurulu üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektiren Vali Yavuz Selim Köşger, Aydın Gazeteciler Cemiyeti’ne yeni döneminde başarılar diledi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Valilik, Yavuz Selim Köşger, AGC, Semra Şener
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AGC Yönetimi’nden Vali Köşger’e ziyaret
Yorumlar
Haber Yazılımı