Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
16 Nisan 2018 - Pazartesi 19:05 Bu haber 1734 kez okundu
 
ADÜ’nün 3 projesine TÜBİTAK desteği
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinin üstlendiği 3 farklı proje Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmeye hak kazandığı bildirildi.
EĞİTİM Haberi
ADÜ’nün 3 projesine TÜBİTAK desteği

AYDIN- Edinilen bilgiye göre, yürütücülüğünü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Özen Ünal’ın üstlendiği proje, 2018 yılı 1. Döneminde TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye layık görüldü. Türkiye genelinde bilim sanat merkezlerinde görev yapan ve destek eğitim odalarında özel yetenekli öğrencilerle çalışan matematik öğretmenlerine yönelik hazırlanan Projeyle “Farklı Çocuklara Farklı Matematik” dersleri verilecek. Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Ersen Yazıcı, Dr. Öğr. Üyesi Taner Arabacıoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Bildiren ve Dr. Öğr. Üyesi Serhan Ulusan, projede Uzman/Araştırmacı olarak görev alacak.

Geleceğin Mimarı Öğretmenlerle Geleceğin Enerji Kaynaklarını Tanıma

Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Dilek Karışan Korucu’nun TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı kapsamındaki “Geleceğin Mimarı Öğretmenlerle Geleceğin Enerji Kaynaklarını Tanıma” başlıklı projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer görüldü. Proje kapsamında 25 fen bilimleri öğretmenine alternatif enerji kaynakları ile ilgili teorik ve uygulamalı olmak üzere 6 gün sürecek eğitimler verilecek. Proje ile Jeotermal enerji tesisi, rüzgâr santrali ve biyokütle enerji tesislerine alan gezileri düzenlenecek ve ardından alternatif enerji kaynaklarının çalışma prensibini aktaran deneyler yapılacak. Projede ADÜ Eğitim Fakültesi’nden Prof. Dr. Nilgün Yenice ve Uşak Üniversitesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Ümran Betül Cebesoy Uzman/Araştırmacı olarak görev alacak.

Stem’e Taşınalım, Stem’le Tanışalım

Yürütücülüğünü Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ersen Yazıcı’nın üstlendiği proje, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı kapsamında desteklenecek. Proje, Aydın ilinde öğrenim gören ve taşıma yoluyla eğitime erişimi sağlanan ortaokul 5 - 8.sınıf öğrencilerine yönelik “Stem Eğitimi” konusunu içeriyor. ADÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Hilal Aktamış, Dr. Öğr. Üyesi Taner Arabacıoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Deniz Özen Ünal projede Uzman/Araştırmacı olarak görev alacak. Proje ile dezavantajlı grup olarak değerlendirilen taşımalı eğitim gören öğrencilerin bilim ve bilim insanları ile tanışmaları, düzenlenecek atölye çalışmaları, eğitsel oyunlar, sanatsal etkinlikler, spor etkinlikleri ve gökyüzü gözlemi gibi faaliyetlerle bilimsel olgulara ilişkin farkındalıklarının, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin artırılması hedefleniyor.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, ADÜ, Deniz Özen Ünal, Ersen Yazıcı, Dilek Karışan Korucu
Yorumlar
Haber Yazılımı