Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 11:00 Bu haber 1090 kez okundu
 
ADÜ'den sigarayla savaş
ADÜ Aile Hekimliği sigarayı bırakmak isteyenlere destek oluyor.
SAĞLIK Haberi
ADÜ'den sigarayla savaş

Bilgi Koleji

AYDIN- Sigaranın bağımlılık yapıcı etkisinin oldukça güçlü olduğunu, bırakmak isteyen içicilerin bununla başa çıkmak için profesyonel yardıma gereksinim duyulabileceğini belirten Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Okay Başak, sigarayı bırakmak isteyen herkese Uygulama ve Araştırma Hastanesi Aile Hekimliği Sigara Bırakma Polikliniği’nde profesyonel destek hizmeti verebileceklerini söyledi.

“Sigarayı Bırakmak İçin Geç Değil”

Sigarayı bırakmanın insan sağlığı için yapılabilecek en önemli eylemlerden biri olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Okay Başak, “Sigara bağımlılarının büyük çoğunluğu sigarayı bırakmak ister ya da bırakmayı düşünür. Eğer siz de bu kişilerden biriyseniz ya da sigarayı bırakamayacağınızı düşünüyorsanız, kaygılanmayın, sigarayı bırakabilirsiniz. Geç olduğunu düşünmeden kendiniz ve çevreniz için bu adımı atmanız herkesin yararına olacaktır. Sigara kullanmayı bırakmak bir davranış değişikliği gerektirir. Bunun için uzman hekimlerimizle sigara bırakma danışmanlığı hizmeti vererek size destek olacağız ve bırakma süreci boyunca sizi yakından izleyeceğiz. Daha önce bizim yardımımızla sigarayı bırakmayı başaran yüzlerce kişi gibi siz de bağımlılığınızdan kurtulup sigarasız hayata ‘merhaba’ diyebilirsiniz” diye konuştu.

Prof. Dr. Başak, sigarayı bırakmak isteyenlerin, doğrudan Üniversitemiz Hastanesine başvurarak ya da 171 sigara bırakma hattı aracılığıyla hastanemizden hizmet alabileceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, ADÜ, sigara, Okay Başak, Aile Hekimliği
Yorumlar
Haber Yazılımı