Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
13 Eylül 2018 - Perşembe 18:22 Bu haber 1189 kez okundu
 
ADÜ’de yeni açılan bölümlerin hepsi doldu
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi bu yıl da ilk tercihlerde yüzde 82.9 yerleşme oranıyla birçok köklü üniversiteyi geride bıraktı. Yeni açılan bölümlerde ise kontenjanların tamamı doldu.
EĞİTİM Haberi
ADÜ’de yeni açılan bölümlerin hepsi doldu

Bilgi Koleji

AYDIN- Bu yıl yaklaşık 2 milyon 322 bin kişinin başvurduğu ve 1 milyon 750 bin kişinin de tercih yapabilme hakkı kazandığı YKS’de, en çok dikkat çeken durum tercih yapabilecekken tercih hakkını kullanmayan 550 bin kişi oldu. Son yıllardaki en büyük sayı olarak dikkat çeken tercih yapmayan öğrenciler, ek yerleştirmelerde boş kalan kontenjanlar için yarışacak.

İlk kez öğrenci kabul eden bölümler tamamen doldu

ADÜ bünyesinde bu yıl ilk defa öğrenci kabul eden Aydın İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü, İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ve Buharkent Meslek Yüksekokulu Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümleri ise ilk tercih döneminde tüm kontenjanlarını doldurdu.

Ek yerleştirme döneminde adayları zorlu bir süreç bekliyor

Sınavsız geçişin kaldırılarak adayların merkezi yerleştirme puanlarıyla tercih ettikleri üniversitelere yerleştirildiği geçtiğimiz yıl yaklaşık 210 bin kontenjan boş kalmıştı. Bu yıl ilk tercih döneminin ardından yalnızca 80 bin kontenjan boş kalırken, ek yerleştirme döneminde adayları oldukça zorlu bir süreç bekliyor.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, ADÜ, Adnan Menderes Üniversitesi, üniversite
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ADÜ’de yeni açılan bölümlerin hepsi doldu
ADÜ’de yeni açılan bölümlerin hepsi doldu
Yorumlar
Haber Yazılımı