Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 11:19 Bu haber 2541 kez okundu
 
ADÜ’de ‘Tıp Mühendisliği’ konuşuldu
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Bilim Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezince düzenlenen “Klinik İnovasyon Yöntemi Olarak Biyotasarım” adlı konferansın, Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezi (AİSYEM) Konferans Salonu’nda gerçekleştiği bildirildi.
SAĞLIK Haberi
ADÜ’de ‘Tıp Mühendisliği’ konuşuldu

AYDIN- Edinilen bilgiye göre, Konferansa Acıbadem Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ata Akın konuşmacı olarak katıldı. Prof. Dr. Akın, Tıp ve Mühendislik alanlarının birlikte çalışarak tıbbi araç ve gereçlerin yapımı, imalatı, tasarımı, yazılımı ve biyotasarım konularında başarılı olabileceklerini anlattı.

Konferans öncesinde Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan’ı makamında ziyaret eden Prof. Dr. Ata Akın, biyotasarım konusunda Rektör Bircan’a bilgiler verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, Prof. Dr. Akın ile bir süre sohbet ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretin ardından başlayan konferansta Prof. Dr. Akın, Tıp Mühendisliği’nin Tıp ile olan ilişkilerine dikkat çekerek Biyomedikal Mühendislik ve ilaç fizyolojisi ile ilgili süreçleri anlattı. Tıp Mühendisliği’nin temel hedefinin Tıp alanındaki temel gereksinimlerin karşılanması yönünde çözümler üretmek olduğunu vurgulayan Akın, hekimlerin Tıp Mühendisleri ile iletişim geçerek çalışmaları halinde başarılı sonuçlar alabileceğini söyledi.

Konferansın sonunda Bilim Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Özge Çevik katkılarından dolayı Prof. Dr. Akın’a teşekkür ederek çiçek verdi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, ADÜ, Tıp Mühendisliği, Cavit Bircan, Ata Akın
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ADÜ’de ‘Tıp Mühendisliği’ konuşuldu
ADÜ’de ‘Tıp Mühendisliği’ konuşuldu
Yorumlar
Haber Yazılımı