Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 15:02 Bu haber 1430 kez okundu
 
ADÜ’de Kütüphane Sohbetleri etkinliği düzenlendi
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından ‘Kütüphane Sohbetleri’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşi, İncirliova Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Beyazıt Cağış’ın katılımlarıyla 17 Nisan 2019 tarihinde Merkez Kütüphane Seminer Salonu’nda gerçekleşti.
EĞİTİM Haberi
ADÜ’de Kütüphane Sohbetleri etkinliği düzenlendi

AYDIN- Beyazıt Cağış konuşmasında, bilim felsefesi, din felsefesi, Marksizm, sosyoloji teorilerinden hareketle gündelik hayatın sosyal olaylarını, insanların günlük hayattaki kaygılarını ve var oluş sancısını tartıştı.

Katılımcıların sorularla konuşmacıya dahil olmasıyla münazaraya dönüşen söyleşide, Beyazıt Cağış, “Bu çağ tasavvuf uzmanlarıyla bilim insanlarının buluştuğu çağ olacaktır. Şeklen modern gözükmek, modernleşmek değildir ki biz ülke olarak modernleşemedik. Zihniyet ve insaniyet olarak modernleşebilirsek doğru yoldayız demektir” dedi.

Beyazıt Cağış’ın, Aydın şehrinin medar-ı iftiharlarından olduğunu ve kendisini Adnan Menderes Üniversitesi’nde ağırlamaktan onur duyduğunu dile getiren Rektör Danışmanı Hüseyin Turgut, Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir adına teşekkür belgesi ve üniversitenin hediyelerinden takdim etti ve Kütüphane Sohbetleri etkinliklerinde, Aydın ilinin değerlerini personel ve öğrencilerle buluşturmaya devam edeceklerini belirtti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, ADÜ, Beyazıt Cağış, Osman Selçuk Aldemir, Hüseyin Turgut
JESDER
Yorumlar
Haber Yazılımı