Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 18:31 Bu haber 1544 kez okundu
 
ADÜ Teknokent Portekiz’de düzenlenen PATLIB Zirvesi’nde
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habib Asan’ın başkanlığında 6-7 Mayıs 2019 tarihleri arasında Portekiz’de düzenlenen PATLIB (Patent and Library) Zirvesi’nde Türkiye’yi temsilen 10 kişinin katıldığı ekipte, Üniversitemizi temsilen ADÜ Teknokent Müdürü Doç. Dr. Cemal İyem yer aldı.
EĞİTİM Haberi
ADÜ Teknokent Portekiz’de düzenlenen PATLIB Zirvesi’nde

AYDIN- PATLIB Zirvesi’nde, Avrupa Patent Ofisi (EPO) üye devletlerinin ulusal patent ofislerinin temsilcileri, PATLIB merkezleri ve ev sahibi kuruluşlar bir araya geldi. Zirvede; yürütülecek ortak çalışmalar, PATLIB’lerin kapasitelerinin arttırılması, Türkiye’deki PATLIB’ler için yenilikçi yaklaşımlar, PATLIB’lerin teknoloji transferindeki rolü ve girişimciler için fikri mülkiyet danışma hizmetleri projesi konuları konuşuldu.

Portekiz’de gerçekleşen toplantının PATLIB kavramını yansıtmak için önem taşıdığını söyleyen ADÜ Teknokent Müdürü Doç. Dr. Cemal İyem, PATLIB merkezlerinin yüksek vasıflı, modern, ilgili patent ve inovasyon hizmeti sağlayıcılarına yeniden yönlendirilmesinin önünü açmak için stratejik bir toplantı olduğuna dikkat çekti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, ADÜ, Habib Asan, Cemal İyem,
Yorumlar
Haber Yazılımı