Enerya Doğal Gaz Reklam
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 18:03 Bu haber 1451 kez okundu
 
ADÜ mezunlarını uğurladı
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı sonunda mezun olan öğrenciler için düzenlenen Mezuniyet Töreni, Adnan Menderes Stadyumu’nda gerçekleşti.
GENEL Haberi
ADÜ mezunlarını uğurladı

Rıdvan Eşin

AYDIN- Mezuniyet törenine ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in yanı sıra Merkez Valisi Hakan Yusuf Günel, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Erhan Yıldırım, Baro Başkanı Avukat Gökhan Bozkurt, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mehmet Aydın ve Prof. Dr. Ali Akyol, il müdürleri, sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Merkez Kampüsümüze sığmayan mezuniyet sevincini Aydın halkıyla paylaşmak adına bu yıl mezun olan yaklaşık 11 bin öğrenci için Adnan Menderes Stadyumu’nda düzenlenen tören, olumsuz hava koşullarına rağmen devam etti.

“BİRLİKTE ISLANALIM”

ADÜ’de hazırlanan büyük bir organizasyonun olumsuz hava koşulları nedeniyle sekteye uğraması üzerine hüzünlenen öğrencilere destek olmak amacıyla tüm akademisyenlere seslenen Rektör Aldemir, “Öğrencilerimiz ıslanıyorsa bizler de ıslanalım” diyerek ADÜ ailesiyle sahaya indi ve sahada öğrencilerimizle bir süre sohbet etti.

“HEPİNİZE, CESARETLE BAŞLADIĞINIZ BU YOLDA, BAŞARILAR VE MUTLULUKLAR DİLERİM”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mezuniyet töreninde konuşan Rektör Aldemir, öğrencilerin ADÜ’den aldıkları bilgiyle hayat yolunda daha güçlü ve daha cesur adımlar atabileceklerini ifade ederek şöyle devam etti:

“Cesaret, kendi yaşamını ve yaptıklarını iyi anlayarak, yaşamını derinleştirmek, değerlendirmek, toplumun yaşamına başarıyla eklemlemektir. Cesaret, kendi yanlışlarının üstesinden gelebilmektir. Hatalarını kabullenmek, üzüntü duymak, ancak hatalarının altında ezilmemektir. Cesaret, hayatı sevmek, hayatın sona ermesine dahi sükûnetle bakabilmektir. Cesaret, ideallerini takip etmek, gerçek dünyayı anlamak, büyük hedefler için çalışmak, bunun herhangi bir ödülü ya da karşılığı olup olmayacağını düşünerek aydınlık yola yürümektir. Hepinize, cesaretle başladığınız bu yolda, başarılar, mutluluklar dilerim. Gözünüz aydın olsun. Bugünü, bir ayrılık olarak görmeyin. Hayatta başarılarınızı bizlerle paylaşın, Üniversitenizi sık sık ziyaret edin, bizimle görüşün. Bizim için elde edilebilecek en büyük ödül, sizlerin başarısı ve mutluluğudur.”

Konuşmaların ardından fakülte ve meslek yüksekokullarında birinci olan öğrencilerin ödülleri ve diplomaları törene katılan protokol üyeleri ve akademik personel tarafından verildi.

Mezuniyet Töreni öğrenci andının okunmasıyla birlikte mezun olan yaklaşık 11 bin öğrencinin kep atmasıyla son bulurken, törenin ardından gerçekleştirilmesi planlanan Manga konseri, hava muhalefeti nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, ADÜ, Osman Selçuk Aldemir, mezuniyet
Yorumlar
Haber Yazılımı