301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Temmuz 2018 - Çarşamba 12:49 Bu haber 1674 kez okundu
 
ADÜ, Erzurum’da sağlık kursu verdi
ADÜ, “Sağlıkta Araştırma Yöntemleri” kursunu Erzurum'da gerçekleştirdi.
SAĞLIK Haberi
ADÜ, Erzurum’da sağlık kursu verdi

AYDIN- Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) adına gerçekleştirilen “Sağlıkta Araştırma Yöntemleri” kursu, Erzurum Atatürk Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalının talebi üzerine Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü ve Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü ev sahipliğinde Adnan Menderes Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı tarafından Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü Yıldızkent Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kursun açılışına Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fuat Gündoğdu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Levent, Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fatih Albayrak ile Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Daire Başkanı Dr. Özgür Çelebi katıldı.

Sağlıkta Araştırma Kursu, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı tarafından Prof. Dr. Pınar Okyay koordinatörlüğünde 2013 yılından beri sürdürülmekte olan 5 günlük Sağlıkta Araştırma Kursunun üç günlük kısa formu olarak düzenlendi. Kurs, sağlık alanında araştırma yapan herkes için sağlık araştırmalarında gerekli temel kavramlar, araştırma tipleri, araştırma ve yayın süreçleri ile araştırmada gerekli istatistik bilgi ve becerisini kazandırmaya yönelik yapılıyor.

Kursta eğitici olarak Prof. Dr. Pınar Okyay ve Prof. Dr. Filiz Abacıgil ile yardımcı eğitici olarak Araş. Gör. Dr. Ferhat Yıldız görev aldı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, ADÜ, Sağlık kursu, Fuat Gündoğdu, Pınar Okyay, Filiz Abacıgil
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ADÜ, Erzurum’da sağlık kursu verdi
Yorumlar
Haber Yazılımı