Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
13 Haziran 2020 - Cumartesi 00:04 Bu haber 1501 kez okundu
 
ADU DRONE, İHA Geliştirme Teşviki Almaya Hak Kazandı
Adnan Menderes Üniversitesi’ne temsilen TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması’na katılan Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan ADU DRONE isimli takım, Kavramsal Tasarım aşamasını geçerek 8.000 TL değerindeki “İHA Geliştirme Teşviki” almaya hak kazandı.
EĞİTİM Haberi
ADU DRONE, İHA Geliştirme Teşviki Almaya Hak Kazandı

Rıdvan Eşin

Bu yıl 5.’si düzenlenecek yarışmaya, Döner Kanat alanında katılım gösterecek olan ADU DRONE takımı, Dr. Öğr. Üyesi Mahmut Sinecen (Akademik Danışman), Arş. Gör. Burak Kaya (Akademik Sorumlu), Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri Ömer Yakup Akbaş (Takım Kaptanı) ve Muhammet Kara (Yazılım), Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencileri Muhammed İkbal Turan (Elektronik Devre Tasarımı) ve Bünyamin Doğan (Motor Sürücü Tasarımı) ve Makine Mühendisliği öğrencisi Anıl Gökhan Göktaş’tan (3-Boyutlu Modelleme ve Çizim) oluşuyor.

Dr. Öğr. Üyesi Mahmut Sinecen, takımına güvendiğini ve ikinci aşamayı da geçerek bu yıl Gaziantep’te Teknofest kapsamında gerçekleştirilecek olan 5. TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması’ndan da ödülle dönmek için gerekli tüm gayreti göstereceklerini belirterek. ADU DRONE ekibini tebrik edip, başarı diledi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: ADÜ, Drone, TÜBİTAK, Eğitim, teknoloji, bilgisayar, mühendislik
Yorumlar
Haber Yazılımı