301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 17:59 Bu haber 415 kez okundu
 
ADD'den Cumhuriyet Balosu
Atatürkçü Düşünce Derneği Nazilli Şubesi'nden Cumhuriyet balosu.
GÜNCEL Haberi
ADD'den Cumhuriyet Balosu

AYDIN- Atatürkçü Düşünce Derneği Nazilli Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği Cumhuriyet Balosu etkinliklerinden birisini daha büyük coşkuyla gerçekleştirdiği bildirildi. Yoğun katılımın gözlendiği baloda, zeybek ve vals gösterilerinin geceye damga vurduğu belirtildi.

İHA’nın bildirdiğine göre, Cumhuriyet’in ilanının 95. yılı ve Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, Nazilli Belediyesi Ahmet Şensan Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ali Deveci, Milliyetçi Hareket Partisi Nazilli İlçe Başkanı Cüneyt Korkmaz, Alevi Kültür Derneği, Atça Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, MHP İlçe Başkanı Cüneyt Korkmaz, İYİ Parti Nazilli İlçe yönetimi, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, çevre ilçelerden gelen şube başkanları ile Atatürkçü Düşünce Derneği Nazilli Şubesi ve siyasetçilerin katılımlarıyla gerçekleşti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Nazilli Şube Başkanı Şafakta Nalan Ayaz ve yönetim kurulu üyeleri, konuklarını kapıda karşıladı. Oldukça nezih bir ortamda gerçekleşen Cumhuriyet Balosu’nda Nazillili Reşit Galip’in yazmış olduğu Andımız ile ilgili bilgiler verilerek, ünlü yazarın hayatı anlatıldı. Katılımcılar hep birlikte andımızı söyledi. Ardından vals gösterileri ve zeybeklerin gösterileri büyük beğeniyle izlendi.

Klasik müzik eşliğinde dans koreografileri ve konukların danslarıyla geç saatlere kadar süren kutlamalarda, 10. Yıl Marşı eşliğinde katılımcılar kolları yorulana kadar Türk Bayrağı’nı sallayarak büyük coşku yaşadı.

Geceye katılan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, katılımcılarla bol bol fotoğraf çektirerek herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, ADD, Haluk Alıcık, Ali Deveci, Şafakta Nalan Ayaz
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ADD'den Cumhuriyet Balosu
ADD'den Cumhuriyet Balosu
ADD'den Cumhuriyet Balosu
Yorumlar
Haber Yazılımı