Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 14:53 Bu haber 2129 kez okundu
 
Acil personeline ambulans sürüş eğitimi verildi
Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ve hastanelerde görevli ATT ve AABT’lere yönelik olarak teorik ve uygulamalı ambulans sürüş teknikleri eğitimi gerçekleştirildi.
SAĞLIK Haberi
Acil personeline ambulans sürüş eğitimi verildi

Bilgi Koleji

AYDIN - Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Modül Eğitimleri kapsamında Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Eğitim Birimi tarafından organize edilen, il ve ilçelerde Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ile hastanelerde görev yapan ATT ve AABT’lere Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) konusunda teorik ve pratik eğitim verildi.

İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Eğitim Birimi bünyesindeki eğitmenler tarafından verilen eğitim, teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Eğitim kapsamında kursiyerlere ilk gün teorik olarak araç mekaniği, araç bakımı ve temizliği, sürüş hazırlıkları, araç güvenlik sistemleri, ambulanslarda hız problemleri, araç kontrolü, geçiş üstünlüğü, virajlar, sollama kuralları, trafikteki özel durumlar, ambulanslarda siren kullanımı, ambulans kazaları konusunda bilgi verildi.

Daha sonraki 3 gün ise pratik uygulamalara geçildi. Uygulamalarda t-sokak, günlük bakım, paralel park, şerit değiştirme, akü takviye, panik fren, kontrollü fren, stepne değiştirme, kaçamak manevra, ileri slalom, kar zinciri konularında eğitim verildi. 18 personelin katılımıyla 4 gün devam eden eğitim başarıyla tamamlandı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Acil ambulans sürücüleri, İl Sağlık Müdürlüğü
Yorumlar
Haber Yazılımı