Haber Detayı
04 Aralık 2017 - Pazartesi 15:52 Bu haber 528 kez okundu
 
ABGC Başkanı Mehmet Aydın istifa etti
Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Aydın, görevinden istifa ettiğini açıkladı.
GÜNCEL Haberi
ABGC Başkanı Mehmet Aydın istifa etti

AYDIN- Görevi bırakması nedeniyle bir açıklama yapan Mehmet Aydın, “13 Kasım 2013 tarihinde ‘Kurucu Başkanı’ olduğum ve sonrasındaki iki kongre sürecinde de başkanlık görevini üstlendiğim Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC) başkanlığından, işlerimin yoğunluğu nedeniyle istifa ettim” dedi.

Mehmet Aydın’ın ani istifa açıklaması şöyle:

“Bundan böyle ABGC Yönetim Kurulu Üyesi, Ege Gazeteciler Federasyonu (EGF) Genel Sekreteri ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Yönetim Kurulu Üyesi olarak, mesleğime ve meslektaşlarıma üzerime düşen katkıyı sunmaya devam edeceğim.

ABGC Yönetim Kurulumuz, EGF Genel Başkanımız Mehmet Abdioğulları ve TGK Genel Başkanımız Nuri Kolaylı ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sefa Özdemir ile yaptığımız istişareler sonucunda, yönetim kurulumuzun kararıyla istifam ile boşalan Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na Cem Ulucan seçilmiştir. Kendisine, mesleğimize ve cemiyetimize hayırlı olmasını dilerim.

Cemiyetimizin kuruluşundan bu yana geçen yaklaşık 4 yıllık süreçte eksiğim, hatam ve kusurlarım için affınıza sığınıyor ve haklarınızı helal etmenizi diliyorum.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Mehmet Aydın, ABGC Başkanı, Cem Ulucan
Yorumlar
Haber Yazılımı