Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 10:32 Bu haber 1137 kez okundu
 
AIDS Günü etkinliğinde, tıp öğrencileri prezervatif dağıttı
İzmir'de, 1 Aralık Dünya AIDS Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte, Manisa Celal Bayar, İzmir Katip Çelebi ve Ege üniversitelerinin tıp fakültelerinde okuyan öğrenciler tarafından broşür ve prezervatif dağıtıldığı bildirildi.
SAĞLIK Haberi
AIDS Günü etkinliğinde, tıp öğrencileri prezervatif dağıttı

AYDIN- Türk Tıp Öğrencileri Birliği üyesi 120 üniversite öğrencisi, 1 Aralık Dünya AIDS günü etkinlikleri kapsamında, İzmir'in Alsancak semtindeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde bir araya geldi. Öğrenciler HIV virüsü ve AIDS hastalığının bulaşma yolları ile nasıl korunulacağı konusunda halkı bilgilendirdi, ücretsiz prezervatif ve eğitici broşürler dağıttı.

Etkinlikte, HIV pozitif olanların toplumdan dışlanmaması gerektiği, güvenli cinsel yaşam ve hastalık hakkında bilginin önemini vurgulayan dövizler de taşındı. Birliğin Manisa Celal Bayar Üniversitesi Genel Sekreteri Onur Coşkun, insanları bilgilendirerek ön yargıları yıkmak ve toplumsal ayrımcılığın önüne geçmek istediklerini ifade etti. Coşkun, bu etkinliği üç yıldır gerçekleştirdiklerini ve uzun yıllar devam ettirmek istediklerini söyledi. Etkinlik kapsamında 2 bin prezervatif dağıtıldı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Katip Çelebi Üniversitesi, Dünya AİDS Günü, Onur Coşkun
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AIDS Günü etkinliğinde, tıp öğrencileri prezervatif dağıttı
Yorumlar
Haber Yazılımı