301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 12:38 Bu haber 472 kez okundu
 
71 yaşında organlarını bağışladı
Nazilli’ye bağlı Bağcıllı Mahallesi’ne yalnız yaşayan 71 yaşındaki Durmuş Gençoğlu, organlarını bağışlayarak insanlık dersi verdi.
GENEL Haberi
71 yaşında organlarını bağışladı

AYDIN- 6 yıldır devlet himaye ve korumasında olan Gençoğlu, "Devletim bana bakıyor. Ben de organlarımı bağışlayarak vatandaşlık görevimi yerine getirdim" dedi.

Aydın’ın Nazilli İlçesi Bağcıllı Mahallesi’nde yalnız yaşayan 71 yaşındaki Durmuş Gençoğlu, devletin kendisine bağladığı 3 aylık yaşlılık maaşı ve evde bakım hizmetleri nedeniyle duyduğu minnet borcunu ödemek için organlarını bağışladığını söyledi.

Yaklaşık 6 yıldır devletin kendisine baktığını ve maaş bağladığını söyleyen Durmuş Gençoğlu, “Allah devletimize zeval vermesin. Ben yalnız yaşıyorum ama devletim sağ olsun bana sahip çıktı. Üç ayda bir yaşlılık maaşı alıyorum. Evime de geliyorlar. İhtiyaçlarımı soruyorlar. Kendimi devletime borçlu htim, organlarımı bağışlamaya karar verdim” dedi.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’ne müracaat ederek organlarını bağışladığını söyleyen 71 yaşındaki Durmuş Gençoğlu, vatandaşlık görevini yerine getirdiğini söyleyerek insanlık dersi verdi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Organ bağışı, Durmuş Gençoğlu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
71 yaşında organlarını bağışladı
Yorumlar
Haber Yazılımı