Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 12:15 Bu haber 1839 kez okundu
 
68 kaçak göçmen yakalandı
Kuşadası’nda 2 ayrı operasyonda 68 kaçak göçmen yakalandı.
ASAYİŞ Haberi
68 kaçak göçmen yakalandı

AYDIN - Kuşadası’nda Sahil Güvenlik Ekiplerinin gerçekleştirdiği iki ayrı operasyonda, yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmaya çalışan 30’u çocuk,18’i erkek 16’sı kadın toplam 68 göçmen yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası Körfezi'nde görevli Sahil Güvenlik Botu tarafından Kuşadası açıklarında lastik bir bot içerisinde bir grup kaçak göçmen tespit edildi. Görevlendirilen Sahil Güvenlik Botu tarafından durdurulan hareketli lastik bot içerisindeki 17 Kongo, 6 Orta Afrika, 3 Sierra Leone, 2 Sudan ve 1 Senegal uyruklu olmak üzere toplam 29 kaçak göçmen yakalandı.

Sahil Güvenlik ekiplerinin gerçekleştirdiği ikinci operasyonda ise lastik bir bot ile yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Samos Adası’na kaçmaya çalışan bir grup göçmen tespit edildi. Kuşadası Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı'ndan görevlendirilen ekipler, hareket halindeki lastik botu durdurarak, içerisindeki 26 Suriye ve 13 Afganistan uyruklu olmak üzere toplam 39 kaçak göçmen yakalandı.

İki ayrı operasyonda gözaltına alınan göçmenler Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı'na getirilen toplam 68 kaçak göçmen sağlık kontrolünden geçirilip, ifadeleri alındıktan sonra İl Göçmen Bürosu’na teslim edildi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Kaçak göçmen, Göçmen. Sahil güvenlik
Yorumlar
Haber Yazılımı