Haber Detayı
27 Ekim 2016 - Perşembe 17:57 Bu haber 446 kez okundu
 
6 eğitimci gözaltında
Didim’de açığa alınan 7 eğitim çalışanının 6’sı gözaltına alındı
ASAYİŞ Haberi
6 eğitimci gözaltında

AYDIN- Olağan üstü hal kapsamında Aydın Valiliğinin onayıyla Didim’de açığa alınan 7 eğitim çalışanından 6’sı Emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

Bilindiği üzere Didim’de aralarında Didim İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı ile 5 öğretmen olmak üzere toplam 7 eğitim çalışanı Olağan üstü Hal kapsamında Aydın Valiliği’nin onayıyla Çarşamba günü açığa alınmıştı.  Açığa alınan 7 eğitim çalışanından 6’sı bugün sabah erken saatlerinde Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince evlerinden alınarak gözaltına alındı.

İlçede ikamet eden 6 eğitim çalışanı İlçe emniyet müdürlüğü ekiplerince evlerinden tek tek alınarak sorgulamaları için Emniyet Müdürlüğüne getirildiler. 6 Eğitim çalışanının sabah saatlerinde gözaltına alındığını duyan Didim’deki aileleri ve yakınları emniyete gelerek bilgi almaya çalışırken, CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş ile CHP’li bazı belediye meclis üyeleri, Didim Cemevi Dernek Başkanı Hüseyin İlhan ile Eğitim-Sen üyeleri Kent meydanında göz altılarla ilgili basın açıklaması yaptı. Basına açıklamayı Grup adına Haydar Pınarbaşı gerçekleştirdi. Pınarbaşı, göz altıları kınarken, “Dün açığa alınan arkadaşlarımız evlerinden alındılar. Evlerine ve arabalarına aramalar yapıldı. Gerekçe göstermeksizin açığa alındılar. Bu arkadaşların her biri 10 yıldır ilçede görev yapıyor. Bu tür çalışmalar itibarsızlaştırmaya yöneliktir, bu tür şeyleri kınıyoruz. Arkadaşlarımıza ve topluma yönelik bu baskılar asla bizi yıldıramaz. İçerisinde rahatsızlığı olan arkadaşlar var ve hemen serbest bırakılmalıdır. O kadar dayanaksız şeyler yapıştırılmaya çalışılıyor gerekçe sadece Eğitim-Sen’li olmalarıdır. Didimliler olarak onların sürecine takip edeceğiz. Hukuksuz yapılan şeyler derhal düzeltilmeli ve arkadaşlarımız serbest bırakılmalıdır” dedi.

Göz altına alınanlar arasında Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdür yardımcısı O.G., Halk Eğitim Merkezi öğretmeni G.G., Eğitim-Sen Didim Temsilcisi ve Balat İlkokulu Sınıf Öğretmeni T.E.,Akköy İlkokulu Sınıf öğretmeni D.K.,İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni M.S.ve Gazi Ortaokulu Türkçe Öğretmeni M. D. bulunuyor.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Didim, eğitimci, gözaltı
Yorumlar
Haber Yazılımı