Haber Detayı
25 Eylül 2017 - Pazartesi 19:39 Bu haber 590 kez okundu
 
6 bin konuk yüzleri güldürdü
Güzellik firmasının dünya genelindeki 6 bin temsilcisi Kuşadası’nda
TURİZM Haberi
6 bin konuk yüzleri güldürdü

AYDIN- Kuşadası, 50’inci kuruluş yıl dönümünü kutlayan doğrudan satış firmasının yönetici ve danışmanlarından oluşan 6 bin kişiyi ağırladı. Kuşadası’na iki büyük yolcu gemisiyle gelen turistler, ilçe esnafının yüzünü güldürdü.

50’inci yılını tüm dünyadan danışmanları ile çıktığı özel bir seyahatle kutlayan Oriflame temsilcilerini taşıyan iki yolcu gemisinin Türkiye’deki durağı Kuşadası oldu. İsveç güzellik firması, 50’inci yılını Kirazlı Mahallesi’nde Kuşadası Belediyesinin katkılarıyla zeytin ormanı kurarak kutladı. 6 bin firma temsilcisini taşıyan gemilerin ilçeye gelişi nedeniyle Kesedağı’nın limana bakan kısmına iki günlüğüne “Oriflame” yazısı yerleştirildi. Yazı, gemilerin ilçeden ayrılmasının ardından “Kuşadası” olarak değiştirilecek.

Kuşadası’nın Kirazlı Mahallesi’nde bir zeytin ormanı kuran güzellik firmasının temsilcileri için Güvercinada’da bir kokteyl düzenlendi. Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Belediye Meclis Üyesi Canan İnanç, firmanın yönetici ve temsilcileri ile markanın Türkiye yüzü olan oyuncu Ceyda Düvenci’nin de katıldığı kokteyl sonrasında Kirazlı Mahallesi’ne gidilerek firma tarafından bağışlanan zeytin fidanları dikildi. Fidan dikme töreninde konuşan Belediye Başkanı Özer Kayalı, turizm sezonu sonunda Kuşadası’na iki büyük gemiyle dünyanın farklı ülkelerinden 6 bin turistin gelmesinin önemine dikkat çekerek, “Burada gerçekleşen organizasyonun tamamı firma tarafından yürütülmüştür. Dikilen zeytin fidanlarının zarar görmemesi için belediye olarak alanın etrafını çitle çevirerek damla sulama işlemini yapacağız. Zeytin ağaçlarının bakımı ve yetiştirilmesi Kirazlı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile birlikte yapılacaktır. Dünyada 3 milyon 200 bin direkt satış elemanı olan bu firma, 5 bin 800 üst düzey satış yapan Rusya'dan, Meksika'dan, Endonezya'dan, Çin’den, Türkiye’den ve birçok ülkeden temsilcinin katıldığı misafirlerimiz ülkelerine döndüklerinde burada görmüş oldukları güzellikleri mutlaka paylaşacaklardır. Bu nedenle Kuşadası'nın tanıtımı açısından çok önemli bir organizasyon. Bu organizasyona katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kesedağı’na yerleştirilen “Oriflame” yazısı ile ilgili olarak da açıklama yapan Başkan Kayalı, sosyal medyada yer alan ve yazının bölgeye yerleştirilmesinin ardından Atatürk heykelinin ışıklarının söndürüldüğüne ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Atatürk heykeli ile Oriflame yazısını aydınlatan iki ayrı panodur. Ne yazık ki heykel bölgesinde bulunan parke taşları ve duvarlar kırılıp sökülerek merdiven gibi kullanılmış, Atatürk heykelini aydınlatan panonun kapağı kırılmış ve deyim yerindeyse aydınlatma sabote edilmiştir. Konu ile ilgili olarak savcılığa suç duyurunda bulunacak ve takipçisi olacağız” dedi.

Törende konuşan Oriflame Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Af Jocknick ise 50’inci yıllarını dünyanın en köklü tarihe sahip topraklarından Türkiye'de kutlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti. Zeytin ağaçlarının barışın sembolü olduğuna dikkat çeken Af Jocknick, “Burada dikilen fidanlara göz kulak olacak dostlarımıza ve bize her türlü desteği sunan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı'ya çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Özer Kayalı, Turist, Turizm, esnaf
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
6 bin konuk yüzleri güldürdü
6 bin konuk yüzleri güldürdü
6 bin konuk yüzleri güldürdü
6 bin konuk yüzleri güldürdü
6 bin konuk yüzleri güldürdü
Yorumlar
Haber Yazılımı