Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
08 Ocak 2015 - Perşembe 17:34 Bu haber 1177 kez okundu
 
50 Kez durur mu demeyin
Aydın’da bir saat içerisinde yaklaşık 50 defa kalbi duran 75 yaşındaki Ayşe Dursun, başarılı bir operasyonla sağlığına kavuşturuldu.
TEKNOLOJİ Haberi
50 Kez durur mu demeyin

Rıdvan Eşin

Aydın’da bir saat içerisinde yaklaşık 50 defa kalbi duran 75 yaşındaki Ayşe Dursun, başarılı bir operasyonla sağlığına kavuşturuldu.

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Güngör ve ekibi, 75 yaşındaki Ayşe Dursun isimli hastaya başarıyla sonuçlanan bir stent takma operasyonu gerçekleştirdi. Yrd. Doç. Dr. Hasan Güngör ve ekibi, ritim bozukluğu fırtınası sebebiyle 1 saat içinde yaklaşık 50 defa kalbi duran hastayı, başarılı geçen operasyonun ardından hastayı sağlığına kavuşturdu. Güngör, yaşam destek ünitesine bağlı olarak yoğun bakıma yatırdıktan sonra Dursun’a rahatsızlığın izlenmesi ve uygulanan tedavi hakkında bilgi verdi.Yapılan anjiyografi işleminde kalbinin sol ana damarının yüzde 99 oranında tıkanıklık tespit edilen Ayşe Dursun’u başarılı bir stent takma operasyonuyla sağlığına kavuşturduklarını kaydeden Yrd. Doç. Dr. Güngör, “Rahatsızlığın tespitinden, damara stent yerleştirene kadar geçen sürede hastada birçok defa kalp durması ve ritim bozukluğuyla karşılaştık. Bunun sonucunda defibrilasyon işlemi denilen şok verme tedavisini uyguladık. Damarın açılması ve ilaç tedavisi ile ritim bozukluğunu kontrol altına aldık” dedi.

Uyguladıkları tedavi ile hastanın hızla sağlığına kavuştuğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Hasan Güngör, kardiyoloji ekibi olarak tüm bölge hastalarına 24 saat hizmet verdiklerini aktardı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi, Uygulama ve Araştırma Hastanesi
Yorumlar
Haber Yazılımı