Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
07 Aralık 2018 - Cuma 15:09 Bu haber 600 kez okundu
 
5 organizatör yakalandı
Zodyak bottaki izler ele verdi
ASAYİŞ Haberi
5 organizatör yakalandı

AYDIN– Aydın’ın Kuşadası’nda Nisan 2018 tarihinde meydana gelen göçmen kaçaklığı operasyonunda ele geçirilen Zodyak bot üzerinden elde edilen izler, 5 organizatörün yakalanmasını sağladı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı Asayiş ve JSA Timleri’nce, 12 Nisan 2018 günü meydana gelen göçmen kaçakçılığıyla ilgili olarak, göçmenlerle birlikte ele geçirilen Zodyak bot üzerinde yapılan incelemede, organizatör olan S. A. ve A. Ç’ye ait izlerin olduğu tespit edildi. Yapılan detaylı inceleme ve araştırmalarda, göçmen kaçakçılığında kullanılan 5 aracın tespiti yapıldı. Bu araçları kullanan şahıslardan A.B.’nin bilgilerine ulaşıldı. A.B.'nin olay günü M.A., S.A., S.A. ve A.A. ile birlikte hareket ettikleri tespit edildi.

Şüphelilerden M.A’nın Söke Kapalı Cezaevi’nde, S.A.’nın Aydın Kapalı Cezaevi’nde oldukları ve tahliye olacakları tespit edildi. Cezaevinde bulunan S.A. ve M.A.’nın tahliye olmalarına müteakip yeniden gözaltına alınırken, diğer şüpheliler A.B., S.A. ve A.A. da yapılan operasyonla yakalandı.

İfadeleri alınan şüpheliler, adli makamlara sevk edildi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Zodyak bot, Göçmen kaçakçılığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı