Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Ocak 2015 - Cuma 09:38 Bu haber 820 kez okundu
 
378 Tüketicinin sorunu çözüldü
Aydın Ticaret İl Müdürlüğü’nce geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde yapılan çalışmalarda 378 tüketici sorununun çözüldüğü belirtildi.
GENEL Haberi
378 Tüketicinin sorunu çözüldü

Aydın Ticaret İl Müdürlüğü’nce geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde yapılan çalışmalarda 378 tüketici sorununun çözüldüğü belirtildi.

Aydın Ticaret İl Müdürlüğüne intikal eden tüketici şikayetlerinin 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği ve bu Kanuna dayanılarak Ticaret Bakanlığı’nca düzenlenen yönetmelikler, tebliğler ve genelgeler doğrultusunda incelenerek mümkün olan en kısa zamanda sonuçlandırılmasına çalışılıyor. Nüfus kayıt sisteminde tüketicinin kaydının diğer il veya ilçelerde bulunduğunun tespiti halinde tüketici şikayeti ilgili İl Müdürlüklerine veya İlçe Kaymakamlıklarına intikal ettirilerek, ilgili Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerinde sonuçlandırılması sağlanıyor.

Aydın’da Aralık ayı içerisinde Ticaret İl Müdürlüğü’ne ulaşan tüketici şikâyetlerinin sayısı 96 adet olarak gerçekleşti. Bu şikayetlerin 83’ü çeşitli bankacılık hizmetleri, 13’ü ayıplı mal ve hizmetleri kapsayan 9’u cep telefonu, 2 adet mobilya ve birer adet bulaşık makinesi ve televizyon konularını içerdi. 6 tüketici şikayeti TÜBİS sistemi kayıtları uyarınca diğer İl ve İlçe Hakem Heyetleri Başkanlıklarına gönderilirken; 3 adet tüketici şikayeti ise Ticaret İl Müdürlüğü’nce sonuçlandırıldı.Tüketici Sorunları İl Hakem Heyeti Başkanlığınca Aralık ayı içinde 08 Aralık 2014 ve 22 Aralık 2014 tarihlerinde olmak üzere iki toplantı yapıldı. Söz konusu toplantılarda 70’i tüketici lehine, 6’sı tüketici aleyhine ve 3’ü bilirkişi ataması ile 299 görevsizlik kararı olmak üzere toplam 378 adet İl Hakem Heyeti kararı alındı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın Ticaret İl Müdürlüğü, Ticaret Bakanlığı
Yorumlar
Haber Yazılımı