Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 16:13 Bu haber 1625 kez okundu
 
24. İzmir Kitap Fuarı ziyaretçi rekoruyla sona erdi
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle hazırlanan 24. İzmir Kitap Fuarı’nın sona erdiği bildirildi.
KÜLTÜR Haberi
24. İzmir Kitap Fuarı ziyaretçi rekoruyla sona erdi

Bilgi Koleji

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, fuar,  14 Nisan 2019 Pazar akşamı saat 19.00’da rekor sayıda kitapseverin ziyaretiyle sona erdi. Fuar, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 6 artış göstererek 512 bin 743 okura ulaştı.

Bu yıl, İzmir Kitap Fuarı’nı okullarıyla birlikte ziyaret eden öğrenci sayısı geçtiğimiz yıla oranla yaklaşık yüzde 53 artış göstererek 48 bin 548’e ulaştı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yetişkin kitapseverlerin fuara ilgisi özellikle ikinci hafta sonunda yoğunlaştı.

Bu yıl 465 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen 24. İzmir Kitap Fuarı, 115 kültür etkinliğine ev sahipliği yaptı. Dokuz gün boyunca düzenlenen etkinlikler ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşma fırsatı yakaladı.

Kapanış açıklamasında, “Fuarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı tüm ziyaretçilerimize, katılımcılarımıza ve yazarlarımıza teşekkür ediyor, önümüzdeki yıl tekrar bir arada olmayı diliyoruz” denildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kitap Fuarı, TÜYAP,
Yorumlar
Haber Yazılımı