Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 13:28 Bu haber 1758 kez okundu
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Söke’de de kutlandı
Söke’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.
GÜNCEL Haberi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Söke’de de kutlandı

AYDIN - Cumhuriyet Meydanı’nda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi anıta sunulurken, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından İlçe stadyumundaki kutlama törenine geçildi.

Stadyumdaki törene İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Garnizon Komutan V. Per. Alb. Hasan İhsan Kızgınçelik, Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel başta olmak üzere protokolün diğer temsilcileri, askeri erkan, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı yaptı. Müdür Yapıcı konuşmasında şunları söyledi:

“Bugün Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü Vatan ufkunda gösterdiği gündür. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile taçlanmış ve Türk Milletinin ufku açılmış, diriliş ruhu ortaya çıkmıştır.

İşte o diriliş ruhu, Vatan ve Millet sevgisi, Bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu, Türk Milleti’ni şaha kaldırmıştır. Bu şahlanışın adı, birlik ve beraberlikti, Milli Mücadele’ydi, Ulusal Egemenlikti, demokrasiydi, sevgiydi, kardeşlikti, Türkiye’mizin aydınlık yarınlarıydı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de, aydınlık yarınların güvencesi olan sevgili çocuklarımıza bu bayramı armağan etmiş ve çocuklarımıza sevgi ve güvenini de göstermiştir.

Kurtuluş, kuruluş ve hürriyetimizin temel taşı olan 23 Nisan’dan aldığımız hızla yöneldiğimiz bilimsel ve teknik çalışmaları, çağdaş uygarlığın doruğuna yükseltmek için olanca gücümüzü harcamak, planlı ve disiplinli çalışmak, üretmek, akıl ve bilimin ışığında ilerlemek 23 Nisan’ı gerçekleştirenlere en anlamlı şekilde şükran borcumuzu ödemek olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor, başta bugünü anlamlandıran çocuklarımız olmak üzere, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Konuşmanın ardından Söke’nin Romanya’dan gelen konuklarının yanı sıra ilçe okullarının halk oyunları ekiplerince gösteriler sunuldu. Kıryarlar Özel Eğitim ve Uygulama Okulu öğrencileri ile Kemalpaşa Okulu ritim grubunun gösterileri renk kattı. Törende Vakıfbank Okulu’ndan minik öğrenci Derin Doğruyol şiir okudu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Tahsin Kurtbeyoğlu, Hasan İhsan Kızgınçelik, Levent Tuncel
Yorumlar
Haber Yazılımı